Články k tématu: Volby

Kde vzít peníze na volby? Burundi je chce strhnout z mezd státních zaměstnanců

12.12. 08:03

Bujumbura - Burundská vláda chce uhradit náklady na prezidentské volby v roce 2020 z příspěvků od občanů. Část prostředků hodlá strhnout z platů státních zaměstnanců. Cílem je nahradit klesající zahraniční pomoc, kterou chudý a násilím zmítaný středoafrický stát dostává. Informoval o tom v pondělí…

Opozice v Hondurasu žádá zrušení výsledků prezidentských voleb

09.12. 10:34

Tegucigalpa - Dvě hlavní opoziční strany v Hondurasu požádaly o zrušení výsledků sporných prezidentských voleb. V hlasování vyhrála dosavadní hlava státu Juan Orlando Hernández, při průběžném sčítání však s náskokem vedl opoziční kandidát Salvador Nasralla.

Senátoři se obracejí na ÚS kvůli volbám do Sněmovny, je prý nespravedlivý

06.12. 13:34

Praha - 21 senátorů se obrátilo na Ústavní soud s požadavkem, aby zrušil volební systém do Sněmovny. Podle nich znevýhodňuje malé strany, které potřebují pro zisk poslaneckého mandátu více hlasů než velké. Zazněla i návrh na změnu v případě hlasování do horní komory.

reklama

Honduraský opoziční politik Nasralla žádá přepočítání všech hlasů nebo nové volby

06.12. 08:45

Tegucigalpa - V Hondurasu panuje po listopadových prezidentských volbách politické napětí. Opoziční kandidát Salvador Nasralla žádá přepočítání všech hlasů nebo přímý volební souboj s dosavadní hlavou státu Orlandem Hernándezem.

Kvůli volební kampani padla další pokuta: Spolek útočil na politika, má zaplatit 26 tisíc

05.12. 17:03

Praha - Za porušování pravidel volební kampaně do Sněmovny udělil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 26.000 korun blíže neupřesněnému spolku. Proti rozhodnutí lze podat správní žalobu ke Krajskému soudu v Brně, a to ve lhůtě dvou měsíců ode dne oznámení…

Volební preference? Lidovci by momentálně úplně propadli

Aktualizovali jsme 3.12.2017, 22:14, 03.12. 14:59

Praha - Pokud by se v listopadu konaly volby do Sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO se ziskem 30 procent hlasů. Druhé Piráty by volilo 14 procent lidí.

Část členů volební komise si od ledna přilepší, dostanou vyšší platy

03.12. 21:08

Praha - Počínaje lednovými prezidentskými volbami se zvýší odměny pro předsedy a zapisovatele okrskových volebních komisí. Ministerstvo vnitra jim dá navíc 500 korun.

Dezinformace mohou určit výsledek voleb, připouští expert

01.12. 16:51

Praha - Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se dnes kvůli obavám o průběh voleb sešel s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Analytik Roman Máca soudí, že dezinformační kampaně by mohly rozhodnout české prezidentské volby.

První kolo prezidentské volby v Chile vyhrál Piňera, utká se se senátorem Guillierem

20.11. 08:53

Santiago de Chile - Prezidentské volby v Chile vyhrál Sebastián Piňera, kandidát pravice. V kole 17. prosince se utká se středolevicovým senátorem Alejandrem Guillierem. Současné prezidentce Michelle Bacheletové končí mandát v březnu příštího roku.

Chile volí nový parlament i prezidenta, šanci má Piňera

19.11. 17:42

Santiago de Chile - V Chile se dnes konají prezidentské a parlamentní volby. Favoritem je podle průzkumů bývalý prezident Sebastián Piňera.

V Chile budou volby, kdo je favoritem?

17.11. 10:01

Santiago de Chile - Favoritem nedělních prezidentských voleb v Chile je podle průzkumů bývalý prezident Sebastián Piňera. Zatím vše nasvědčuje tomu, že v nedělním kole vyhraje.

Slovinci si dnes zvolí nového prezidenta, "král Instagramu" má velké šance

12.11. 12:14

Lublaň - Slovinci si dnes zvolí příští hlavu státu. Vybírají mezi stávajícím prezidentem Borutem Pahorem a nynějším starostou města Kamniku Marjanem Šarecem. Oba kandidáty vynesly do rozhodujícího druhého kola výsledky prvního kola voleb z 22. října.

V šesti českých obcích lidé nové zastupitelstvo

04.11. 18:23

Praha - V šesti českých obcích si dnes lidé vybírají své budoucí zastupitele. Volby se konají tam, kde se původní zastupitelstva rozpadla zejména kvůli rozepřím svých členů.

Slovenské volby: Lidé vybírají nové hejtmany a krajskou samosprávu

04.11. 11:40

Bratislava - Slováci od rána volí hejtmany a poslance zastupitelstev osmi samosprávných krajů. Předpokládá se, že stejně jako před čtyřmi lety uspějí v přímé volbě hejtmanů zejména kandidáti podporovaní vládními sociálními demokraty (Směr-SD) premiéra Roberta Fica.

Velký účet: Češi politickým stranám nedůvěřují, jsou vůči nim skeptičtí a nedůvěřiví

30.10. 14:45

Praha - V zářijovém šetření položilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) soubor otázek zkoumající postoje občanů k politickým stranám. Výsledky naznačují, že většina české populace zaujímá k politickým stranám spíše negativní postoj.

Island má stejné povolební dilema jako ČR. Lidé jsou rozčarováni z tradičních stran

29.10. 14:16

Reykjavík - Předčasné volby na Islandu vyhrála konzervativní Strana nezávislosti dosavadního premiéra Bjarniho Benediktssona. Utrpěla ale značné ztráty. Kdo bude ostrovní zemi v příštích letech vládnout, je tak nejasné.

Islanďané mají opět předčasné volby. Zvolí si ostrov premiérku?

28.10. 17:32

Reykjavík - Islanďané dnes v předčasných volbách rozhodují o novém složení parlamentu. Podle posledního předvolebního průzkumu je favoritem opět středopravá Strana nezávislosti premiéra Bjarniho Benediktssona.

K prezidentským volbám v Keni přišla jen třetina voličů, opozice předem vyzvala k jejich bojkotu

27.10. 10:46

Nairobi - Opakovaných prezidentských voleb v Keni se podle prvních odhadů zúčastnilo jen 34,5 procenta registrovaných voličů. Příznivci opozice tak uposlechli svého předáka Raila Odingu, jenž vyzval k bojkotu hlasování, které označil za protiústavní.

Italie přechází na nový volební systém

26.10. 16:51

Řím - Italský senát dnes schválil nový volební zákon, který má kombinovat prvky poměrného a většinového zastoupení. Reforma, kterou ještě musí podepsat prezident, již dříve v tomto měsíci prošla dolní parlamentní komorou.

Víkendové hlasování bylo jen začátek. Příštích deset let nás čekají desatery volby

26.10. 09:56

Praha - Volby do Poslanecké sněmovny, které proběhly o víkendu, byly jen začátek. V průběhu deseti čekají občany každý rok nejméně jednu další volby, a poprvé si odpočinou až v roce 2027.

Konec slavných jmen? Tihle známí lidé si ve Sněmovně už neškrtnou

25.10. 14:28

Praha - Nové složení Poslanecké sněmovny je zajímavé hned ze dvou důvodů. Ukazuje, kdo z politiků si střihne svou poslaneckou premiéru, ale také pád několika známých tváří. Pojďme se podívat, které to jsou.

Rakouský tisk hodnotí volby: Češi pošlapali Havlův odkaz, prohrála i EU

Aktualizovali jsme 23.10.2017, 22:21, 23.10. 13:24

Vídeň/Praha - Hnutí ANO sice české parlamentní volby vyhrálo, s jeho předsedou Andrejem Babišem ale nechce vládnout nikdo. Uvedl to rakouský deník Die Presse.

Kanada analyzuje výsledky voleb v ČR: Proč vlastně vyhrál Babiš?

23.10. 12:37

Montreal - Vítězství hnutí ANO Andreje Babiše v českých volbách je další příběh populistického miliardáře v politice. Alespoň to uvádí komentátorka kanadského listu Métro Montréal, která rozebrala, proč Babiš vlastně zvítězil.

Češi nejsou spokojeni s výsledkem voleb

22.10. 20:58

Praha - Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledky voleb. Ukázal to průzkum společnosti Median.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací