Články k tématu: Volby

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční příští rok v květnu

20.03. 22:18

Brusel - Příští volby do Evropského parlamentu se uskuteční v rozmezí 23. až 26. května 2019. Dohodli se na tom dnes zástupci členských zemí Evropské unie.

Podvody při ruských volbách? Komise anulovala výsledky v pěti okrscích

19.03. 13:23

Moskva - Ruská opozice již v neděli upozornila na četné případy volebních nesrovnalostí a podvodů. Volební komise dnes anulovala výsledky prezidentských voleb v pěti okrscích, kde prošetřuje údajné neregulérnosti jako vhazování více lístků jednou osobou do urny.

Ovčáček střílí ostrými: Češi, umělci vámi pohrdají a nenávidí vás. Říkají, že jste lůza a nevzdělanci

Aktualizovali jsme 14.3.2018, 22:48, 14.03. 17:18

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na sociálních sítích zveřejnil text, ve kterém se tvrdě pustil do umělců. Tvrdí, že parlamentní a prezidentské volby odkryly ve svém důsledku nebezpečný spodní proud v české společnosti.

reklama

Změny při volbách do Senátu? Systém by se mohl změnit na jednokolový

12.03. 20:02

Praha – Senátoři by rádi zvýšili účast u senátních voleb. Navrhují proto, aby se změnil systém na jednokolový způsob podle australského vzoru. Podle předkladatelů by lidé nově na jednom lístku stanovovali pořadí kandidátů a hlasy pro neúspěšné kandidáty by se připočítávaly úspěšnějším. Na rozdíl od…

Příměří v ohrožení? Kolumbijské volby vyhráli odpůrci mírové dohody s povstalci

12.03. 08:48

Bogotá - Parlamentní volby v Kolumbii vyhrály strany, které jsou kritické vůči mírové dohodě s levicovou gerilou FARC. Tu v roce 2016 uzavřel současný prezident jihoamerické země Juan Manuel Santos, posléze za ni obdržel Nobelu cenu míru. Kromě poslanců a senátorů Kolumbijci v neděli také zvolili…

Senátoři u soudu neuspěli, financování stran se měnit nebude

05.03. 12:32

Praha - Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny 18 senátorů na provedení série škrtů v zákonu o sdružování v politických stranách a politických hnutích. Senátoři v návrhu hovořili přímo o "převráceném Jánošíkovi", který chudým bere a bohatým dává.

Nejnovější průzkum: ANO by drtivě vyhrálo volby. TOP 09 a STAN by se do Sněmovny nedostaly

04.03. 13:43

Praha - Podle aktuálníhí průzkumu agentury Kantar TNS by sněmovní volby v únoru vyhrálo hnutí ANO s 33 procenty. Druzí by byli Piráti. TOP 09 a STAN zůstaly těsně pod pětiprocentní hranicí.

Italským volbám hrozí pat. Hlavními tématy jsou migrace a hospodářská situace

01.03. 11:19

Řím - Podle analytiků je možné, že ani levice, ani pravice, ani populisté nezískají v italských volbách parlamentní většinu. Hlavními tématy kampaně je hospodářská situace a migrace. Volební místnosti budou otevřeny v neděli 4. března od 07:00 do 23:00. Oficiální výsledky by měly být zveřejněny v…

Itálie mění volební systém: Nově bude kombinovat poměrný a většinový princip

01.03. 10:19

Řím - Podle nového volebního zákona v Itálii je třetina křesel vyhrazena většinovému hlasování (kandidát, který obdrží nejvíce hlasů, je zvolen), zatímco téměř dvě třetiny jsou vyhrazeny proporční reprezentaci (kandidáti stran, které obdrží nejvíce hlasů, jsou zvoleni). Hlasování podle tohoto…

Džibutský parlament ovládla strana autokratického prezidenta

26.02. 12:14

Džibuti - V parlamentních volbách ve východoafrickém Džibutsku zvítězila vládní strana Svaz pro prezidentskou většinu (UMP). Velká část opozice hlasování bojkotovala. Ve strategicky položeném regionu působí vojáci USA, Francie i Číny.

Velká změna? Hlasovací lístky budou větší a jednostranné, plánuje vnitro

22.02. 14:15

Praha - Ministerstvo vnitra chce prosadit novelu volebního zákona. Hlasovací lístky mají být s výjimkou obecních voleb potištěny jednostranně, takže budou větší. Při souběhu voleb by měli voliči dostávat lístky barevně odlišené. Pokud se budou konat prezidentské volby s jinými volbami, lidé už…

Primátoři a starostové budou u voleb většinou obhajovat funkce

11.02. 14:00

Praha - Většina primátorů a starostů větších měst chce v podzimních komunálních volbách své funkce obhajovat. O znovuzvolení usilují mimo jiné i primátoři tří největších měst Česka, Prahy, Brna a Ostravy - Adriana Krnáčová, Petr Vokřál a Tomáš Macura.

Volby by vyhrálo hnutí ANO. O druhé místo je rvačka

06.02. 15:31

Praha - V lednovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se tradišně zjišťovala podpora politických stran a ochota veřejnosti zúčastnit se parlamentních voleb. Podle modelu má největší podporu ANO (30,5 %), poté v podstatě shodně ČSSD (12,5 %), Piráti (12,5 %) a ODS (12 %).

Ázerbájdžán bude prezidenta volit již v dubnu. Autoritář Alijev se uchází o čtvrtý mandát

05.02. 11:08

Baku - Prezidentské volby v Ázerbajdžánu se budou konat již 11. dubna, řádný termín měl být letos 17. října. Příslušný dekret dnes podepsal autoritářský prezident Ilham Alijev, který se uchází o již čtvrtý mandát.

Zeman přesvědčivě obhájil post českého prezidenta. Co na to Rusko?

29.01. 08:09

Moskva/Praha - I ruská média bedlivě sledovala druhou přímou volbu českého prezidenta. Mandát obhájil Miloš Zeman, který porazil těsně svého konkurenta Jiřího Drahoše. Co napsaly sdělovací prostředky v zemi, kde je Miloš Zeman oblíbeným politikem?

Zeman podle průzkumu přesvědčil víc nevoličů a nerozhodnutých

28.01. 15:52

Praha - Miloši Zemanovi se podle průzkumu agentury Median podařilo získat v týdnu před finále prezidentských voleb více nerozhodnutých voličů.

Zájem sázkařů o prezidentské volby byl rekordní

28.01. 15:02

Praha - Zájem sázkařů o volbu prezidenta republiky byl zhruba šestkrát vyšší než v případě prvních voleb v roce 2013. Podle bookmakerů sázkových kanceláří šlo o rekordní politickou nesportovní událost.

Zemanovi voliči jsou nejčastěji příznivci SPD, KSČM a ANO

27.01. 22:27

Praha - Pro Zemana hlasovali v prezidentských volbách nejčastěji voliči SPD, KSČM a ANO. Drahoš získal hlasy hlavně od voličů Pirátů, ODS a TOP 09.

Zemanovi příznivci napadli novináře. Zaútočili na ně pěstmi

27.01. 22:17

Praha - V pražském Top Hotelu došlo k incidentu mezi novináři a příznivci prezidenta Miloše Zemana. Fotografové a kameramani byli častováni nadávkami místy došlo i na pěstní souboj.

Biskupy výsledek voleb mrzí. Vyzvali ke smíru

27.01. 22:16

Praha - Výsledek prezidentské volby podle plzeňského biskupa Tomáše Holuba ukazuje, že většina české společnosti nechce být natolik otevřená Evropě, jako byl vyzyvatel Miloše Zemana Jiří Drahoš. Holub to dnes řekl ČTK s tím, že ho výsledek mrzí.

Volby skončily. Zeman obhájil post prezidenta

Aktualizovali jsme 27.1.2018, 20:53, 27.01. 14:06

Praha - Českým prezidentem zůstává Miloš Zeman, který v přímé volbě hlavy státu porazil bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Zeman získal 51,36 procenta hlasů, Drahoše volilo 48,63 procenta lidí. Svůj hlas dalo Zemanovi více než dva miliony osm set tisíc voličů, zatímco jeho vyzyvatel…

Hlas pro Zemana vyšel levněji než pro Drahoše

27.01. 20:45

Praha - Každý hlas pro opětovně zvoleného prezidenta Miloše Zemana stál ve finále volby hlavy státu méně než dvoukorunu. Jeho neúspěšného protikandidáta z volebního finále, bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše přišel jeden hlas na více než sedm korun.

Váš hlas připomíná mutanta. Na Hrad si vezmu Bakalu. Zeman vtipkoval na tiskové konferenci

27.01. 17:59

Praha - Během tiskové konference Miloše Zemana k příležitosti vyjádření se k volebnímu úspěchu si hlava státu neodpustila vtipnou poznámku na adresu novináře České televize. Během odpovídání na otázky také vtipkoval o tom, že si na Hrad vezme Zdeňka Bakalu.

V Česku funguje politika strachu, tvrdí zahraniční expert

27.01. 17:53

Berlín - Vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách bude v Německu vnímáno jako potvrzení toho, že v Česku a střední Evropě stále funguje politika strachu a vzbuzování obav, je přesvědčen Milan Nič z Německé společnosti pro zahraniční politiku (DGAP).

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací