Články k tématu: Zima

Meteorologové nově přidali i výstrahu před sněžením

23.02. 14:39

Meteorologové v pátek upřesnili výstrahy před vydatnými srážkami a povodňovými jevy a přidali varování před novou sněhovou pokrývkou. Na jihu Čech může spadnout téměř deset centimetrů sněhu.

Meteorologové varovali před silnou ledovkou v noci na středu

30.01. 12:14

Po mrznoucích mlhách tentokrát noc přinese ledovku. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před zmíněným jevem pro noc z úterý na středu. Slabá ledovka bude hrozit zejména na severu.

Meteorologové varují před ledovkou i ve středu. Upozorňují i na silný vítr

23.01. 12:12

Ledovka s námi vydrží nejméně do poloviny pracovního týdne, vyplývá z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové v ní zároveň varují i před silným větrem.

reklama

Meteorologové aktualizovali výstrahu před silnou ledovkou

22.01. 13:12

Meteorologové v pondělí po poledni upravili předchozí výstrahu před ledovkou, která může být místy velmi silná. Ve vybraných oblastech změnili její časovou platnost. Dokonce varovali před možností kalamitní situace.

Meteorologové varují před ledovkou a silným větrem v části ČR

21.01. 13:29

Východní polovinu Česka pokryje v pondělí ledovka, která může být místy velmi silná. Vyplývá to z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové varují také před silným větrem v některých oblastech.

Meteorologové vydali výstrahu před silným nočním mrazem

20.01. 13:12

Část Česka se bude v noci ze soboty na neděli potýkat se silným mrazem. Příslušnou výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav, týká se zejména oblasti na severu Čech. Teploty tam klesnou hluboko pod nulu.

Extrémní zimní počasí řádí v USA. Zemřely desítky lidí

20.01. 11:55

Spojené státy americké už několik dní sužuje mrazivé zimní počasí. Extrémní povětrnostní podmínky si vyžádaly nejméně 50 obětí, informuje NBC. Meteorologové přitom varují před pokračováním chladného počasí. Střed a východ USA se bude potýkat se silnými mrazy a nebezpečným blizzardem.

Meteorologové aktualizovali výstrahu před náledím v Česku

18.01. 12:55

Česko ve středu potrápila ledovka, místy byla velmi silná. Dnes začala platit výstraha před náledím, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V některých oblastech může zároveň vydatně sněžit.

Meteorologové varují před ledovkou, může být velmi silná. Hrozí kalamita

17.01. 13:26

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve středu upravili výstrahu před ledovkou a náledím. Zároveň zrušili varování před novou sněhovou pokrývkou. Podle meteorologů hrozí komplikace v dopravě a energetice.

Meteorologové upravili výstrahu před sněhovými jazyky a závějemi

15.01. 11:34

Až do úterního poledne se na horách na severu země mohou tvořit závěje či sněhové jazyky, vyplývá z aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V platnosti je nadále také varování před povodněmi pro okres Český Krumlov.

Meteorologové prozradili, kdy skončí výstraha před silným mrazem

10.01. 13:33

Největší mrazy poleví v tomto týdnu, vyplývá z dnes aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V noci na čtvrtek ještě zejména na jihovýchodě klesnou teploty hluboko pod nulu.

Meteorologové aktualizovali výstrahu před silnými mrazy

09.01. 13:08

Mrazivé počasí v Česku setrvá do čtvrtka, potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterní aktualizované výstraze. Teploty podle ní mohou klesnout i pod -18 °C. Zároveň se uklidňuje situace na českých řekách.

Mrazivé počasí v Česku. Platí několik výstrah

08.01. 14:18

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upravil varování před povodněmi a zmenšil plochu výstrahy před sněhovými jazyky, silným větrem i silným mrazem. Nízké teploty mají Česko trápit až do čtvrtka.

Meteorologové varují před silnými mrazy i dalšími jevy

07.01. 17:17

V Česku udeří silné mrazy, reflektuje to i jedna z výstrah vydaných Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). Meteorologové varují také před sněžením, tvorbou sněhových jazyků a závějí a silným větrem.

Meteorologové vydali čtyři výstrahy kvůli návratu zimního počasí

06.01. 14:46

Čtyři výstrahy v souvislosti s očekávaným návratem zimního počasí do Česka vydal v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové varovali před sněžením, tvorbou náledí, závějí a sněhových jazyků i před silným větrem.

Meteorologové varovali před tvorbou ledovky na Moravě

19.12. 12:31

Velkou část Moravy může v noci na středu pokrýt ledovka, upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nebezpečné jevy pak budou hrozit i v druhé polovině probíhajícího týdne.

Česko pokryje náledí, varovali meteorologové

14.12. 10:48

Zimní počasí se v následujících hodinách připomene jedním ze svých nebezpečných projevů. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek upozornil, že v noci na pátek pokryje celé území náledí.

Meteorologové varují před ledovkou a povodňovou bdělostí

10.12. 12:59

Meteorologové i v neděli vydali výstrahu před ledovkou, tvořit se bude zejména na Moravě v noci na pondělí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zároveň varuje před vzestupem hladin vodních toků na Liberecku.

Meteorologové varovali před ledovkou v části Česka

08.12. 11:56

Předem avizované varování meteorologů, že Česko může pokrýt ledovka, se v pátek stalo oficiálním. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před nebezpečným jevem pro západ a jih Čech.

Meteorologové varovali před sněžením během večera a v průběhu úterý

27.11. 13:39

Až 15 centimetrů nového sněhu může do úterního večera spadnout v Česku, upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v nejnovější výstraze. Platit začne dnes večer a definitivně skončí až v úterý v 18:00.

Meteorologové varovali před náledím, hrozí v noci a ráno

24.11. 13:12

V Česku se v pátek večer začne tvořit náledí na téměř celém území, varovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve výstraze. Platit začne ve 22 hodin a skončí až zítra v 8 hodin ráno.

Meteorologové vydali výstrahu před náledím na severu a severovýchodě ČR

21.11. 14:24

V noci na středu a během rána hrozí náledí v některých oblastech na severu a severovýchodě území. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal příslušnou výstrahu, která se týká vybraných okresů ve čtyřech krajích.

Meteorologové varují před silným mrazem, teploty klesnou pod minus 12 stupňů

05.02. 11:35

Meteorologové varují před silným mrazem, který v noci na pondělí zasáhne hlavně Českomoravskou vrchovinu, severovýchod, sever a východ Česka. Teploty klesnou pod minus 12 stupňů. Mrazy potrvají minimálně do středečního dopoledne. Informoval dnes ve výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).…

Meteorologové varují řidiče i chodce před námrazou a ledovkou

24.01. 12:18

V Královéhradeckém a Pardubickém kraji a na Vysočině se od dnešního odpoledne bude v mrznoucí mlze tvořit námraza. Varování platí do středečního dopoledne, informoval dnes ČTK v tiskové zprávě Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nadále platí výstraha před ledovkou, která až do večera hrozí…

Fotogalerie