Články k tématu: Zima

Zima se blíží? V příštích čtyřech týdnech mohou teploty v noci spadnout pod nulu

21.10. 18:01

Praha - V příštích čtyřech týdnech již mohou teploty v noci spadnout pod nulu. Přes den se budou v průměru držet většinou kolem deseti stupňů, v půlce listopadu se ale asi ještě více ochladí. Teploty i objemy srážek budou odpovídat dlouhodobému průměru pro toto období.

Přichází zima, mráz a náledí. Na co máte od pojišťovny nárok a jak se domoci odškodnění?

14.10. 14:59

Zima se pomalu vkrádá do Česka a už o víkendu začne ve vyšších polohách padat sníh. Nepotrvá dlouho a Česko se bude potýkat s prudkým větrem doprovázeným silným sněžením. Na řadě míst se v průběhu zimy také utvoří se ledovka, která potrápí nejen řidiče, ale i chodce. Víte, jak se těmto živlům…

Konec zimnímu splínu. Nedostatek světla na lidi působí depresivně

14.10. 11:49

Paříž - Mnoho lidí trpí sezónními depresemi. Ovšem pozor. Tento stav nelze směšovat se skutečnými depresemi, které nemají co dělat s počtem slunečních hodin za den.

reklama

Víte, jak přesně vypadají zimní pneumatiky? Pětina českých řidičů ne

10.10. 17:53

Praha - Devět z deseti českých řidičů přezouvá svůj vůz na zimní pneumatiky. Podle průzkum agentury STE/MARK ovšem 22 procent motoristů neví, jak přesně zimní guma vypadá.

Česko zasáhly letní mrazy? Teplota na mnoha místech klesla pod nulu. Jaké budou další dny?

19.09. 09:39

Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod nulou byly i v nižších polohách, tedy ve výšce pod 400 metrů nad mořem.

V Monínci si užívali umělého sněhu, za rok se bude možná i lyžovat

20.08. 15:52

Příbram - Uměle sníh vyrobený pomocí speciální technologie přilákal do areálu Monínec u Sedlce-Prčice desítky lidí. Lyžovat se sice nedalo, na stavění sněhuláků a koulovačku bylo ale sněhové nadílky dost.

V Moravskoslezském kraji dnes ráno mrzlo, padaly teplotní rekordy

10.05. 10:11

Ostrava - Ledoví muži letos dorazili s předstihem. V Moravskoslezském kraji v noci na dnešek mrzlo a na některých místech bylo nejchladněji od doby, kdy tam meteorologové měří teplotu.

Na jihu Čech byl vyhlášen kalamitní stav: Silnice jsou neprůjezdné, domácnosti bez proudu

28.04. 08:11

České Budějovice - V Jihočeském kraji platí do sobotního poledne výstraha meteorologů před vydatnými srážkami. V noci na dnešek v regionu sněžilo, byl vyhlášen kalamitní stav. Řada komunikací je neprůjezdná, domácnosti jsou bez proudu.

Do Česka míří studená fronta, v noci může sněžit

25.04. 17:33

Praha - Přes Česko dnes v noci přejde studená fronta. Přinese déšť, který bude v polohách nad 600 metrů přecházet ve sněžení. Nejvydatnější srážky meteorologové předpovídají pro západ republiky.

Noční mráz napáchal na úrodě zatím nevyčíslené škody

21.04. 12:07

Praha - Chladné počasí v Česku pokračuje, v noci na dnešek mnohde mrzlo. Nejchladněji bylo v Jihočeském kraji, kde meteorologové naměřili na Jezerní slati až minus 20 stupňů Celsia. Noční mrazy postihly i vinice na jižní Moravě. Jak velké škody přinesly, zatím není jasné.

Pořádná zima: V Česku bylo ráno naměřeno 20 pod nulou

21.04. 10:40

České Budějovice - Česko má za sebou nezvykle studenou noc. Dosavadní minima pro 21. dubna teploměr ukázal na 14 místech ze zhruba 150, kde se měří alespoň 30 let. Meteorologové naměřili nad ránem na šumavské Jezerní slati minus 20,0 stupně Celsia.

Sníh a polámané stromy uvěznily 200 rekreantů v horské chatě v Maďarsku

21.04. 08:03

Budapešť – Sněhové závěje a polámané stromy uvěznily v nejvýše položeném horském hotelu Maďarska asi 200 osob. Na záchranu čekají už dva dny. Podle meteorologické služby napadlo na nejvyšší hoře země Kékestetö až 47 centimetrů sněhu.

Mrazy, vítr, sněžení. Evropu trápí počasí, obyvatele zachraňují vrtulníky

20.04. 15:55

Vídeň - Nezvykle chladné počasí doprovázené sněžením a silným větrem i nadále trápí země střední Evropy. Z Dolních Rakous a jižního Polska jsou hlášeny rozsáhlé výpadky elektřiny v důsledku polámaných stromů a větví. Na několika místech Švýcarska padly záporné teplotní rekordy pro měsíc duben.

Na některých místech Česka napadlo až 60 centimetrů sněhu, problémy mají hlavně kamiony

Aktualizovali jsme 19.4.2017, 16:56, 19.04. 09:02

Olomouc - V Jeseníkách v noci napadlo až 30 centimetrů sněhu. Správci silnic do terénu vyslali všechny sypače a pluhy, přesto vozovky na Jesenicku a Šumpersku kvůli hustému sněžení ráno pokrývá vrstva sněhu a sjízdné jsou jen se zvýšenou opatrností. Na některých silnicích komplikují provoz uvízlá…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 20. dubna

19.04. 16:46

Praha - Tlaková níže začne postupovat z Maďarska dále k východu, do střední Evropy se ve studeném vzduchu bude rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje chmu.cz.

Meteorologové varují: Mrazy se vrátí. Od úterý hrozí sněhové jazyky

17.04. 13:14

Praha - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před sněhovými jazyky a závějemi. Objevil se mohou od úterního večera především na severu Čech a Moravy. V následujících dnech se bude dál ochlazovat, čekejte mrazivá rána.

Počasí o Velikonocích? Nejchladněji a nejdeštivěji bude v pondělí

14.04. 15:01

Praha - Ze čtyř dnů pracovního volna bude nejchladnější Velikonoční pondělí, kdy se do ČR vrátí zima. Velikonoční neděle bude největrnější, Bílá sobota nejteplejší a dnes si užíváme nejvíce nejvíce sluníčka.

Sobotní déštivé počasí v některých skiareálech ukončilo sezónu

19.03. 19:08

Praha - Zatímco některé skiareály už omezily provoz nebo ohlásily konec sezony, ve výše položených střediscích je sněhu stále dost. Pokud se ještě vydáte na lyže, ušetříte. Vlekaři od pondělí snižují ceny.

Předpověď počasí na noc a neděli 19. března

18.03. 10:28

Praha - Za studenou frontou, která přejde přes naše území k jihozápadu, k nám přechodně pronikne chladnější vzduch. Během dne bude od západu postupovat teplá fronta, informuje chmi.cz.

Dlouhodobá předpověď: Jaro se už blíží? Čekají nás nadprůměrně teplé dny

18.02. 15:16

Praha - Český hydrometeorologický ústav dnes vydal dlouhodobou předpověď. První týden (20.-26.1.) by měl být teplotně nadprůměrný, druhý týden (27.2.-5.3.) pak slabě nadprůměrný.

Předpověď počasí na noc a neděli 19. února

18.02. 10:21

Praha - Tlaková výše nad střední Evropou zeslábne a večer postoupí nad Čechy od západu rozpadající se okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 17. února

16.02. 11:41

Praha - Přes naše území bude postupovat k východu studená fronta, za kterou k nám bude proudit chladný vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 16. února

15.02. 09:43

Praha - Tlaková výše bude nad střední Evropou slábnout, informuje chmi.cz.

Na Jizerce spadly teploty k minus 19 stupňům

14.02. 13:00

Liberec - Na Jizerce v Jizerských horách klesla dnes ráno teplota k minus 19 stupňům Celsia. Mrazivé počasí zhoršuje ovzduší. Pokud jde o severní Čechy, špatně se dýchá v České Lípě.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací