Články k tématu: Zima

Zima je za dveřmi. víte, na co máte od pojišťovny nárok a jak se domoci odškodnění?

15.10. 21:35

Zima se pomalu vkrádá do Česka a už na konci října začne ve vyšších polohách padat sníh. Nepotrvá dlouho a Česko se možná bude potýkat s prudkým větrem doprovázeným silným sněžením. Na řadě míst se v průběhu zimy také utvoří se ledovka, která potrápí nejen řidiče, ale i chodce. Víte, jak se těmto…

Jaká nás letos čeká zima? Sněhu si moc neužijeme, naznačují meteorologové

Aktualizovali jsme 8.10.2018, 22:18, 08.10. 17:05

Zima se pomalu blíží a příroda začala vysílat své první signály. Podle národních meteorologických ústavů Japonska (JMA) a USA (NOAA) existuje velmi reálná šance, že počasí v zimě ovlivní El Niño. Před koncem letošního roku by tak mohlo přijít výrazné oteplení. Je proto pravděpodobné, že nás letos…

Dočkáme se v zimě sněhové nadílky? Velká předpověď do konce roku

Aktualizovali jsme 13.9.2018, 22:12, 13.09. 08:13

Praha - Astronomický podzim sice klepe na dveře, teploty ale v některých dnech nadále připomínají parné léto. Podle zahraničních modelů předpovědi počasí tomu nebude v následujících měsících jinak a sníh bude v Evropě v blížící se zimě spíše výjimkou.

reklama

Indický prezident Kóvind navštívil Karlovu univerzitu. Znalosti studentů ho zaskočily

08.09. 16:55

Praha - Indický prezident Rám Náth Kóvind dnes při třídenní návštěvě Česka zavítal na pražskou Univerzitu Karlovu (UK). V závěru oficiálního programu osobně pohovořil i s několika indickými studenty, kteří se v České republice vzdělávají. Naopak čtveřice českých studentů indologie pronesla před…

Extrémní počasí: Svět se řítí do doby ledové? Země začne v roce 2021 výrazně ochlazovat

Aktualizovali jsme 9.7.2018, 22:14, 09.07. 08:05

Už za deset let může na Zemi vypuknout "malá doba ledová“. Tvrdí to vědci, kteří vycházejí z matematického modelu magnetické energie Slunce a podle kterých teploty začnou klesat už v roce 2021,

Teplé počasí nepotrvá věčně: Předpověď na příští roky hovoří o dramatickém zvratu a katastrofě

Aktualizovali jsme 15.6.2018, 22:01, 15.06. 13:33

Londýn - Chladné zimy, parná léta plná tropických dní a téměř nulové jaro a podzim. Tak řada lidí v posledních letech vidí aktuální stav počasí v Česku. Ani letošní rok nebude výjimkou a opět se budeme podle předpovědí potýkat s ohromnými vedry. Jaká nás ale poté čeká zima?

Předpověď počasí na noc a středu 21. března

20.03. 09:43

Praha - Za okluzní frontou k nám bude proudit studený vzduch od severu, informuje chmi.cz.

Jaro zatím nečekejte: Na Jizerce bylo minus 20 stupňů. A jak bude v dalších dnech?

20.03. 08:59

Liberec - Noc v Česku byla opět mrazivá, na Jizerce v Jizerských horách bylo dokonce minus 20 stupňů Celsia. Ačkoli dnes máme první jarní den, chladné počasí hned tak nepoleví. Přečtěte si předpověď.

Kvůli zimní bouři v Anglii kolabuje doprava, městu Hemsby na pobřeží hrozí zkáza

18.03. 13:55

Londýn - V Británie kvůli náporu zimy kolabuje doprava. Východoanglické pobřežní městečko Hemsby evakuovalo několik domů, jimž hrozí pád do moře ze strmého pobřeží. Chorvatsko se potýká se záplavami.

Českem se prohnala vichřice: Padají stromy, hasiči vyjíždějí k desítkám případů

18.03. 12:38

Praha - Moravu a severní Čechy zasáhl v noci silný vítr, který místy dosahoval síly vichřice. Hasiči vyjížděli k několika desítkám případů. Mrazy až pod minus deset stupňů byly v noci na dnešek na západě Čech.

Předpověď počasí na noc a pondělí 19. března

18.03. 10:08

Praha - Po severním okraji tlakové níže jižní a jihovýchodní Evropou k nám bude pokračovat příliv studeného vzduchu od severovýchodu, informuje chmi.cz.

Na jaro si ještě budeme muset počkat, říkají meteorologové

17.03. 16:09

Praha - Období od 19. března do 15. dubna 2018 bude jako celek teplotně podprůměrné. Po přechodném oteplení se k nám vrátilo zimní počasí, které se bude jen velmi pomalu měnit do jarního. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Návrat zimního počasí komplikuje dopravu v celé zemi. Předpověď počasí na další dny

17.03. 10:23

Celá ČR - Do Česka se vrátilo zimní počasí, které komplikuje dopravu na celém území republiky. Řidiči musí počítat s náledím, zmrazky a kvůli silnému větru i se sněhovými jazyky. Oteplovat se bude až v průběhu příštího týdne.

Zima o sobě dá znovu vědět: Udeří mrazy, ke sněžení se přidá silný vítr

15.03. 14:41

Praha - V celé České republice se bude od pátečního večera tvořit četné náledí. Celodenní mrazy ale na většině území přetrvají až do pondělí.

Škodí lidem víc vedra nebo mráz? Vědci v tom mají konečně jasno

Aktualizovali jsme 9.3.2018, 23:14, 09.03. 09:25

Před vynálezem klimatizací, ledniček, radiátorů a jiných způsobů zahřívání a ochlazování platilo, že v létě bylo teplo a v zimě zima. Dnes však není problém mít to naopak a střídat teploty doslova podle nálady. Někdo má zkrátka raději zimu, jiný si potrpí na vyhřáté prostory. Co z toho je zdravotně…

Řidiči, dávejte pozor: Sníh a náledí komplikují dopravu. Jaká je situace v krajích?

06.03. 09:46

Celá ČR - Na jižní Moravě začalo dnes po půlnoci místy sněžit, někde padá déšť se sněhem. Na některých úsecích mohou vozovky namrzat, řidiči proto musejí jet se zvýšenou opatrností. Problémy hlásí i další kraje.

Matku a jejího sedmiletého syna zabila halda sněhu, spadla na ně ze střechy u sjezdovky

06.03. 08:03

Kirkwood (Kalifornie) - Matka a její sedmiletý syn přišli o život nedaleko sjezdovky ve skiareálu Kirkwood, když se na ně ze střechy domu zřítila masa sněhu.o velikosti přívěsu.

Česko má za sebou poslední extrémně mrazivou noc, teploty začnou konečně růst

04.03. 11:25

Ostrava - V Moravskoslezském kraji dnes ráno opět padaly teplotní rekordy, a to už popáté v řadě. Podle meteorologů to byla v tomto regionu poslední mrazivá noc. Už dnes se bude oteplovat.

Britská ekonomika dostala tvrdou ránu: Extrémní počasí zemi stojí miliardu liber denně

04.03. 10:46

Londýn - Británie má za sebou týden extrémního počasí. Nejdříve zemi zasáhla "Bestie z východu" (Beast from the East), přičemž padl absolutní teplotní rekord pro 24hodinový úsek během měsíce března. Na konci týdne se pak přes jih britských ostrovů prohnala zimní bouře Emma, ještě zvýraznila už tak…

Předpověď počasí na noc a ponděli 5. března

04.03. 10:08

Praha - Do střední Evropy bude zasahovat od západu rozsáhlá oblast nízkého tlaku vzduchu a na její přední straně k nám bude proudit, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, teplejší vzduch od jihovýchodu, informuje chmi.cz.

Jaro je za dveřmi? Meteorologové předpovídají oteplení

03.03. 17:31

Praha - Česko prožilo velmi mrazivý týden, chladné počasí trápí i celou Evropu. Meteorologové ale mají dobrou zprávu, v příštích dnech by se v Česku mělo postupně oteplovat.

Dublin zasáhla sněhová bouře. Zloději vyrabovali Lidl, vzali na něj bagr

03.03. 17:24

Londýn/Dublin - Teplota se v Británii po několika dnech vyšplhala nad bod mrazu. Lidem nyní komplikuje život náledí. Musejí počítat především s problémy v silniční dopravě a na železnici. Skupina lidí využila v pátek večer bouře Emmy k rabování v supermarketu sítě Lidl na západě Dublinu.

Předpověď počasí na noc a neděli 4. března

03.03. 11:54

Praha - Do střední Evropy bude zasahovat od západu rozsáhlá oblast nízkého tlaku vzduchu a na její přední straně k nám postupně začne proudit teplejší vzduch od jihu až jihovýchodu, informuje chmi.cz.

Británie mrzne: Bouře Emma přinesla až půl metru sněhu, mohou následovat záplavy

03.03. 09:51

Dublin/Londýn - Podle meteorologů je aktuální zimní počasí na Britských ostrovech nejhorší za posledních 30 let. Britský Met Office informoval, že oficiálně padl rekord nejnižší teploty pro 24hodinové období během měsíce března. Zejména ve Skotsku a severní Anglii přitom může mimořádná zima trvat…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie