Články k tématu: Zima

Předpověď počasí na noc a pondělí 22. ledna

dnes 10:02

Praha - Oblast vyššího tlaku vzduchu zeslábne a počasí u nás začne od západu ovlivňovat okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Tuhou zimu nečekejte, příští týden se oteplí

včera 14:58

Praha - Meteorologové očekávají, že období od 22. ledna do 18. února 2018 bude jako celek teplotně i srážkově průměrné. Uvedl to dnes server chmi.cz v dlouhodobém výhledu počasí.

Předpověď počasí na noc a neděli 21. ledna

včera 10:20

Praha - Počasí u nás ovlivní forntální vlna spojená s tlakovu níží postupující přes Alpy dále k východu, informuje chmi.cz.

reklama

Předpověď počasí na noc a sobotu 20. ledna

19.01. 10:55

Praha - Kolem tlakové níže nad Norským mořem, později kolem prohlubující se brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou, bude na naše území proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Do Česka přichází zimní bouře, hrozí sněhové jazyky a závěje

18.01. 14:18

Praha - Meteorologové prodloužili výstrahu před silným sněžením až do dnešních 20:00. Hrozí sněhové jazyky nebo závěje. Stále také platí výstraha před silným větrem pro dnešní odpoledne a večer.

V Krkonoších platí třetí stupeň lavinového nebezpečí

18.01. 11:35

Špindlerův Mlýn - Lavinové nebezpečí v Krkonoších po sněžení v minulých dnech dnes stouplo na třetí stupeň z pětibodové škály. To znamená, že nebezpečí je značné a túry terénem vyžadují velkou opatrnost. V Jeseníkách zůstává v platnosti druhý lavinový stupeň.

Předpověď počasí na noc a pátek 19. ledna

18.01. 11:11

Praha - Tlaková níže postoupí z Polska nad Pobaltí. Na naše území bude od západu proudit chladný a vlhký vzduch, informuje chmi.cz.

Řidiči musí sáhnout hlouběji do kapsy: Zdražování benzinu a nafty v ČR zrychluje

18.01. 10:58

Praha - V listopadu a prosinci 2017 se ceny pohonných hmot v Česku výrazněji neměnily. To se změnilo s příchodem nového roku. Začátkem ledna ceny stoupaly o haléře, nyní vzrostly oproti minulé středě u benzinu o 11 haléřů na 30,79 koruny za litr a u nafty o 14 haléřů na 29,96 koruny.

Na Česko se žene bouře Friederike: Připravte se na vichřici, přívaly sněhu i náledí

17.01. 15:58

Praha - V Česku bude dnes chumelit, za hodinu mohou spadnout až tři centimetry sněhu. Další velmi silné sněžení se očekává ve čtvrtek, kdy na horách může napadnout až 30 centimetrů sněhu. Náledí se očekává v celém Česku od dnešních 16:00.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 18. ledna

17.01. 10:17

Praha - Z Britských ostrovů bude postupovat k východu tlaková níže a s ní spojený frontální systém ovlivní počasí u nás, informuje chmi.cz.

Polovina Česka pod sněhem. Meteorologové vydali varování

16.01. 15:30

Praha - Ve východní polovině České republiky může dnes odpoledne při intenzivním sněžení místy napadnout až deset centimetrů sněhu. Upozornění platí pro Vysočinu a Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Dopravu v Česku komplikuje sníh: Na severu Čech mají problémy kamiony

16.01. 11:30

Ústí nad Labem/Liberec/Praha - V Ústeckém kraji si dnes musí dát řidiči pozor na rozbředlý sníh na silnicích, silný vítr a přeháňky. Uzavřena je cesta z Chomutova na Horu Sv. Šebestiána kvůli kamionům uvízlým v kopci. Pro nákladní auta nad 3,5 tuny s výjimkou autobusů byla dnes ráno uzavřena…

Předpověď počasí na noc a středu 17. ledna

16.01. 10:36

Praha - Za okluzní frontou k nám bude proudit chladný oceánský vzduch, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 16. ledna

15.01. 10:31

Praha - V úterý přejde přes naše území od západu okluzní fronta, za ní k nám začne proudit chladný oceánský vzduch, informuje chmi.cz.

Zima si vzala dovolenou. Výrazné ochlazení do Česka nepřijde

13.01. 16:44

Praha - Výrazné ochlazení do Česka v příštích čtyřech týdnech nepřijde. Mrznout i přes den by mělo jen na přelomu ledna a února, kdy bude i nejméně srážek.

Předpověď počasí na noc a pátek 12. ledna

11.01. 09:55

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat rozpadající se zvlněná studená fronta. Nad severovýchodní Evropou bude mohutnět tlaková výše, informuje chmi.cz.

Meteorologové varují: Pozor na silný vítr a náledí. Jaké počasí nás čeká do konce týdne?

08.01. 12:38

Praha - Na východě a severovýchodě Čech a na Českomoravské vrchovině bude v úterý foukat silný vítr. Vedle toho by lidé v Moravskoslezském a Olomouckém kraji měli v noci na úterý počítat s náledím.

Lavinové nebezpečí v Krkonoších kleslo, nebezpečí dál číhá na strmých svazích

08.01. 10:33

Špindlerův Mlýn - Horská služba dnes v Krkonoších snížila lavinové riziko z třetího na druhý stupeň z petidílné stupnice. Podmínky pro túry jsou převážně bezpečné až na některé nebezpečné strmé svahy.

Předpověď počasí na noc a úterý 9. ledna

08.01. 09:55

Praha - V teplém jižním proudění bude postupovat přes naše území dále k severu okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Sníh zasypal sever a střed Španělska, řidiči v noci uvázli na silnicích

07.01. 16:52

Madrid - Severní a centrální části Španělska zasáhlo vydatné sněžení a stovky řidičů přes noc uvázli v autech na neuklizených silnicích. Museli je vyprošťovat vojáci.

Minus 46 stupňů: Severovýchod a středozápad USA ochromily mrazy

07.01. 09:49

New York - Po sněhové bouři, která si vyžádala 20 mrtvých, sevřel severovýchod a středozápad USA silný mráz. Varování před extrémně nízkými teplotami platí v rozsáhlém pásu od Nové Anglie přes Pensylvánii po Ohio.

Zima nepřijde ani v lednu? Teploty budou stále nadprůměrné

06.01. 16:14

Praha - Trend nadprůměrných týdenních teplot, které se udržují již od poloviny prosince loňského roku bude pokračovat minimálně i v následujících dvou týdnech. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Nepředstavitelná zima: Pocitová teplota na východě USA klesne až na -73 stupňů

06.01. 15:30

New York - Východ Spojených států má před sebou mrazivý víkend. Teploty v oblasti od Filadelfie po Boston se mají pohybovat okolo minus 17 stupňů, nicméně vlivem větru bude lidem připadat, jako by venku bylo okolo 25 stupňů pod bodem mrazu nebo ještě chladněji.

Sněhová bouře v USA už má 20 obětí. Desetitisíce domácností jsou bez proudu

05.01. 16:03

Boston/New York - Mohutná sněhová bouře, která postihla východ USA, ovlivňuje i dnes život ve velkých městech jako je New York či Boston. Někde napadlo i přes 30 centimetrů sněhu, což způsobilo desítky dopravních nehod. Záchranáři hlásí nové oběti.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací