Články k tématu: Zlínský kraj

Další divočák s africkým morem mimo ohradník. Celkem už osmý

22.01. 14:48

Zlín - Africký mor prasat se na Zlínsku rozšířil mimo oblast ohraničenou elektrickými a pachovými ohradníky na přelomu roku. Veterináři potvrdili náazu v pořadí už u osmého divočáka nalezeného vně vysoce rizikové oblasti.

Cesty do regionů mají smysl, myslí si Drahoš. TV debaty ale nepřeceňuje

20.01. 22:12

Uherské Hradiště - Cesty do regionů zatím dopadly podle Jiřího Drahoše nad očekávání. Televizní debaty nepřeceňuje, řekl dnes prezidentský kandidát novinářům na reprezentačním plese města Uherské Hradiště.

jak rychle je možné sníst 2kilový řízek? Šampión si s ním hravě poradil

20.01. 18:37

Staré Město - Ve Starém Městě na Uherskohradišťsku se dnes konalo kuriózní klání, jehož vítězem je Radim Dvořáček. Dvoukilový řízek zvaný Sloní ucho spořádal za 39 minut a 25 vteřin.

reklama

Německo se zaměřilo na mor prasat. Hamburk už povolil odstřel divočáků

10.01. 15:16

Mnichov/Praha/Zlín - Úřady v některých částech Bavorska se chystají omezit stavy divokých prasat kvůli africkému moru. Zřízena mají být i sběrná místa pro vnitřnosti odstřelených zvířat. Veterináři zatím nebudou požadovat přemístění elektrických a pachových ohradníků ve vysoce rizikové oblasti…

Na Zlínsko se vrací policejní lovci a majitele čeká soupis prasat

05.01. 16:19

Praha/Zlín - Veterináři nařídí soupis všech malochovů prasat ve Zlínském kraji. Budou chtít, aby kvůli moru pokud možno malochovatelé s činností přestali. Ministerstvo zemědělství také zváží změnu zákona, aby bylo možné v případech, kdy jde o ochranu státního hospodářství, nikoliv lidských životů,…

Je to ještě horší? Zlínsko stále bojuje s africkým morem prasat

03.01. 13:51

Zlín - Africký mor prasat se na Zlínsku rozšířil mimo vysoce rizikovou oblast. Veterináři nákazu potvrdili u sedmi uhynulých divokých prasat nalezených mimo ohraničenou zónu. Nemoc není nebezpečná pro člověka, kromě divočáků však zabíjí i domácí prasata.

Tragédie na Kroměřížsku: Muže zavalil strop, utrpěl smrtelná zranění

20.12. 16:40

Kroměříž - Dnes dopoledne došlo v obci Přílepy na Kroměřížsku ke smrtelnému úrazu. 29letého muže při demoličních pracích zavalil strop.

Pervitinový gang na Moravě měl zbraně a výbušniny, soud s nimi neměl slitování

16.11. 15:37

Zlín - Sedm výrobců a distributorů pervitinu dostalo tresty od tří do deseti let vězení. Dalších pět členů skupiny, z toho dvě ženy, odešlo od zlínského krajského soudu s podmínkami. Z vyšetřování vyplynulo, že úkoly ve skupině byly rozdělené. Někteří drogu vařili, jiní obstarávali potřeby na…

Policie obvinila bývalého novináře MF Dnes Marka Přibila z pomluvy

15.11. 18:28

Zlín - Zlínští policisté obvinili z pomluvy bývalého redaktora Mladé fronty Dnes (MfD) Marka Přibila kvůli tomu, že loni v červnu v článku uvedl nepravdivé informace. Týkaly se zlínského zastupitele ČSSD Romana Vaigela, který v té době působil i jako poradce ministra vnitra.

Udělá KSČM změny ve vedení? Znovuzvolený poslanec Koníček cosi naznačil

23.10. 14:10

Praha/Zlín - Zklamání nad volebním výsledkem komunistů vyjádřil lídr jejich kandidátky ve Zlínském kraji Vladimír Koníček. Vzhledem k neúspěchu KSČM nejsou podle něj vyloučeny změny ve vedení strany.

Zodpovědnost za volební propad mají ti, co kandidovali, míní Čunek

21.10. 21:29

Zlín - Za zklamání označil výsledek lidovců ve volbách do Poslanecké sněmovny zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). V Pardubickém kraji východě získali lidovci pouze jeden mandát.

Za sex jsme měly peníze, řekly svědkyně v kauze údajných kuplířů z Kroměřížska

19.10. 15:30

Zlín - U Krajského soudu ve Zlíně pokračoval proces s dvojicí podezřelou z kuplířství. Antonín Cápek (56) a Adriana Černotová (34) podle obžaloby nabízeli v penzionu v Kostelanech na Kroměřížsku mezi lety 2004 a 2014 zákazníkům k sexuálním službám dívky včetně mladistvých.

Čunek se vzbouřil proti Zemanovi. Nechce platit jeho drahé cesty

13.10. 18:58

Zlín - Prezident Miloše Zeman měl do Zlínského kraje přijet v listopadu. Cestu ale zrušil, podle médií kvůli neochotě kraje hradit jeho návštěvu v plné výši. Hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) míní, že je třeba nastavit financování cest hlavy státu do krajů.

Miloš Zeman zrušil cestu do Zlínského kraje, hejtman Čunek ji odmítl platit

13.10. 09:41

Zlín/Praha - Prezident Miloš Zeman měl v listopadu zavítat do Zlínského kraje. Hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) ale oznámil, že delegaci zaplatí jen oběd či večeři do 30.000 korun. Hrad proto pozměnil plány a hlava státu navštíví Olomoucký kraj.

Otec, který zaútočil nožem na své děti, jde do vazby. Hrozí mu až výjimečný trest

01.10. 17:25

Zlín - Muž (28), který ve čtvrtek v bytě ve Starém Městě zaútočil na své dvě nezletilé děti, putuje do vazby. Je obviněn z vraždy a pokusu o ní. Pokud bude shledán vinným, může dostat až výjimečný trest.

Muž je obviněn z vraždy své dcery (†3), o dva roky starší syn útok přežil

30.09. 20:49

Zlín - Kriminalisté dnes obvinili muže (28) z vraždy a pokusu o vraždu. Ve čtvrtek ve Starém Městě na Uherskohradišťsku nožem zaútočil na své dvě nezletilé děti. Hozí mu 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Chlapec zraněný ve Starém Městě je mimo ohrožení života. Otci za vraždu hrozí výjimečný trest

29.09. 16:04

Zlín - Otec (28) ve čtvrtek ve Starém Městě na Uherskohradišťsku pobodal dvé dvě děti. Jedno zemřelo a druhé utrpělo zranění. Podle dnešního prohlášení policie je mimo ohrožení života.

Do klece na Zlínsku bylo odchyceno prvních šest selat, nebyla nakažená morem

18.09. 17:18

Zlín - Myslivci odchytili do klece první divočáky ve vysoce rizikové oblasti nákazy africkým morem prasat na Zlínsku. U žádného ze selat nebyla choroba potvrzena. Do lesů, polí a na polní cesty v ohnisku nákazy nadále platí zákaz vstupu.

Myslivci zastřelili prvního divočáka v červené zóně zasažené africkým morem

14.09. 18:32

Zlín - Myslivci zastřelili prvního divočáka v takzvané červené zóně zasažené africkým morem prasat na Zlínsku. Kromě odstřelu mají ke snížení populace černé zvěře v červené zóně přispět odchytové klece. Do lesů, polí a na polní cesty v ohnisku nákazy je zákaz vstupu.

Divočáky na Zlínsku je třeba zlikvidovat do zimy, jinak začnou migrovat a šířit mor

12.09. 17:13

Praha - Ministerstvo zemědělství by chtělo zlikvidovat celou populaci divokých prasat v ohnisku afrického moru prasat na Zlínsku do příchodu zimy. Veterináři od pondělka povolili odstřel divočáků v červené zóně, kde to bylo dříve zakázané. Za každé ulovené divoké prase bude myslivcům náležet…

Veterináři povolí odstřel divočáků na Zlínsku příští týden

08.09. 16:08

Zlín - Veterináři povolí od pondělí odlov divočáků v dosud zakázaném ohnisku afrického prasečího moru na Zlínsku. Lovit budou moci pouze proškolení lovci, zhruba tři lidi na jedno místní myslivecké sdružení.

Mladík na Zlínsku srazil muže, měl přitom zákaz řízení

06.09. 11:38

Zlín - Mladíkovi (20) se zákazem řízení hrozí až deset let vězení. Dle policie úmyslně srazil na konci srpna v Tlumačově na Zlínsku autem místního obyvatele. Muž (38) skončil se zraněním v nemocnici.

Opilý muž při hádce bodl nožem syna, teď mu hrozí až deset let

31.08. 12:30

Zlín - Muž (67) bodl v rodinném domě na Zlínsku do břicha svého syna (47). Muž útok přežil, jeho zranění si ale vyžádala okamžitou operaci. Senior byl obviněn z pokusu o těžké ublížení na zdraví, hrozí mu až deset let vězení.

Zdrogovaný muž bez řidičáku ujížděl na Vsetínsku policistům, úmyslně jim naboural auto

25.08. 17:44

Vsetín - Muž (31) se zákazem řízení a patrně pod vlivem drog ujížděl v úterý policejní hlídce na Vsetínsku. Při honičce úmyslně narazil do policejního vozu. byl obviněn ze tří trestných činů, násilí proti úřední osobě, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí. Hrozí mu až šest let…

reklama
Fotogalerie