Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko se bojí uprchlíků z Německa. Posílí ostrahu hranic

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Česká republika posílí ostrahu hranice s Německem. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) existuje obava z toho, že by se neúspěšní žadatelé o azyl v Německu mohli pokusit odejít do okolních zemí.

ČR už podle ministra vytipovala místa na hranicích, v některých případech jde o lokality, kde se v blízkosti hranic na německé straně nacházejí azylová centra. "Jedná se i o tu zelenou hranici, zde chceme využít zkušenosti obcí," řekl Chovanec.

Od některých německých politiků podle něj zaznívají informace, že budou vyhoštěny statisíce neúspěšných žadatelů o azyl. "Je vážná obava, že by se tito lidé mohli pokusit překračovat nelegálně hranice do okolních zemí," uvedl Chovanec.

V Česku jsou na základě kvót přerozdělení migrantů čtyři lidé ze Sýrie. Vnitro nepředpokládá, že by letos přibyli další. V případě deseti migrantů, které by Česká republika měla převzít z Řecka, ministr poznamenal, že je řecké úřady nemohou najít. "A u 80 Syřanů z Turecka probíhá velmi hluboký bezpečnostní sken a lze predikovat, že nebude dokončen dříve než na konci roku," dodal ministr vnitra.

Témata:  Milan Chovanec hranice

Související

Aktuálně se děje

1. února 2026 13:42

31. ledna 2026 20:33

Česko-Slovenský ples se blíží. Tady jsou první jména hostů a moderátorů

Pražský Obecní dům se v sobotu 7. února 2026 stane dějištěm dvanáctého ročníku Česko-Slovenského plesu. Pořadatelé pro letošní rok zvolili motto „Od dědictví k budoucnosti“ a připravili program, který kombinuje noblesu secesních sálů s vystoupením hvězd české a slovenské hudební scény. Večerem budou hosty provázet moderátoři Lucia Hlaváčková a Saša Rašilov.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy