hranice

Polsko rozmísťuje na hranici s Ruskem a Běloruskem protitankové zátarasy

Polsko na hranici s Běloruskem posiluje kovovou bariéru

Svět

Polsko posiluje kovovou bariéru na své hranici s Běloruskem, aby zabránilo nelegální migraci. Připravuje také plány na zvýšení ochrany hranice s Ruskem, uvedl ve čtvrtek polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz podle agentury AP.

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko požaduje prodloužení kontrol na hranicích s ČR

Svět

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince.

Rakouská policie

Svět

Rakouská vláda prodlužuje kontroly na hranicích s Českem

Rakousko ve čtvrtek večer oznámilo prodloužení kontrol na hranicích s Českem o dvacet dní. Vídeň zavedla opatření kvůli převaděčům nelegálních migrantů i kvůli obavám z terorismu. Rakousko provádí kontroly i na hranicích s dalšími sousedními státy.

Finsko, ilustrační foto

Finsko uzavře čtyři přechody na hranicích s Ruskem

Svět

Finsko v pátek večer uzavře všechny čtyři přechody na jihovýchodní hranici, oznámil premiér Petteri Orpo. Helsinky se rozhodly k radikálnímu kroku, protože Rusové umožňují vstup do Finska stále více zájemcům o azyl bez dokladů.

Vít Rakušan (STAN)

Rakušan naznačil možnost prodloužení kontrol na hranici se Slovenskem

Domov

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) naznačil možnost prodloužení namátkových kontrol na česko-slovenské hranici, které byly zavedeny kvůli migraci. Rakušan také uvedl, že očekává, že Německo prodlouží prověrky na hranici s Českem o dva měsíce. Toto prodloužení kontrol by však bylo spíše politickým rozhodnutím, neboť tranzitní migrace do země objektivně poklesla.

Policie SR, ilustrační fotografie

Slovensko může dočasně obnovit hraniční kontroly

Svět

V nejbližších dnech se na území Slovenské republiky uskuteční několik akcí, na kterých se podle předběžných informací očekává masivní účast nejen slovenských, ale i zahraničních návštěvníků. Jedná se například o setkání motocyklového klubu Hells Angels, koncert světoznámé hudební skupiny, sportovní akce, konferenci GLOBSEC a další. Slovensko proto dočasně zavede hraniční kontroly s Rakouskem, Maďarskem, Polskem i Českem.

Policie ČR, ilustrační foto

Policie od loňska na hranicích zadržela 9660 lidí, vstup odmítla 2636 migrantům

Domov

Při stálých kontrolách, které na česko-slovenských hranicích skončily v noci na dnešek, policie od jejich zavedení loni v září zajistila 9660 nelegálních migrantů, vstup do země neumožnila 2636 migrantům. Zadržela 142 lidí podezřelých z převaděčství. Vyplývá to z upřesněných údajů, které dnes policie zveřejnila na twitteru.

Vít Rakušan (STAN)

Kontroly na hranicích se Slovenskem skončí ze soboty na neděli

Domov

V noci na 5. února skončí stálé hraniční kontroly na česko-slovenských hranicích. Česko je kvůli migraci zavedlo koncem loňského září. V prostoru na silnicích i na zelené hranici zůstanou na hlídkách policisté, řekl po dnešním jednání vlády novinářům vicepremiér Vít Rakušan (STAN).

Ilustrační fotografie.

Z kontrol na hranicích se Slovenskem stáhla vláda vojáky a celníky

Domov

Vláda dnes rozhodla o dalším prodloužení kontrol na česko-slovenských hranicích, a to o deset dnů. Režim tam nicméně bude významně mírnější, na namátkových kontrolách zůstanou pouze policisté, uvedl po jednání kabinetu premiér Petr Fiala (ODS). Kontroly mají trvat do 4. února, informovalo ministerstvo vnitra na twitteru. Staženi z nich byli vojáci a celníci.

Vít Rakušan (STAN)

Domov

Ministr Rakušan chce měnit režim na česko-slovenských hranicích postupně

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nechce změnit režim na česko-slovenských hranicích skokově. Na středečním zasedání vlády navrhne, aby po dalších deset dnů na kontrolách zůstali jen policisté, ze služby budou staženi vojáci a celníci. Rakušan to dnes řekl novinářům při návštěvě policejního prezidia. Bez dalšího rozhodnutí vlády by kontroly skončily v noci ze středy na čtvrtek.

Kontroly na českých hranicích

Vláda prodloužila kontroly na hranicích se Slovenskem, budou ale mírnější

Domov

Kontroly na česlo-slovenských hranicích zavedené kvůli migrační vlně se prodlouží o 30 dnů, budou tak pokračovat zatím do 25. ledna. Zároveň se kontroly zmírní, budou jen namátkové. O úpravě režimu na hranicích informoval po jednání vlády ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle dva týdny starého rozhodnutí vlády měly kontroly skončit 26. prosincem. Zavedeny byly v září, podle Rakušana přinesly snížení toku migrantů.

Vláda Petra Fialy

Vláda prodloužila kontroly na hranicích se Slovenskem o 14 dní

Domov

Kontroly na českých hranicích se Slovenskem budou pokračovat dalších 14 dní, skončit by měly k 27. prosinci. Bez prodloužení by skončily 12. prosince. Po dnešním jednání vlády to uvedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Počty běženců podle něj klesají a vláda bude dál sledovat, jak se situace v migraci bude vyvíjet během zimy.

Vít Rakušan

Domov

Rakušan navrhne vládě další prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) navrhne vládě další prodloužení kontrol na hranici se Slovenskem. Dnes to řekl poslancům na sněmovním bezpečnostním výboru. Neupřesnil, o kolik dnů prodloužení navrhne, ideální by podle něj však bylo minimálně 30 dnů. Česko hranici se Slovenskem kontroluje od konce září, zatím má opatření trvat do 12. prosince.

Kontroly na českých hranicích

Hranice od zavedení kontrol překročilo na jihu Moravy nelegálně 5300 migrantů

Domov

Od zavedení kontrol hranic mezi Slovenskem a Českou republikou překročilo od konce září nelegálně hranice v Jihomoravském kraji více než 5300 migrantů. Novinářům dnes počet řekl ve Strážnici na Hodonínsku ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil. Většina uprchlíků uvádí, že přichází ze Sýrie, doplnila ministryně obrany Jana Černochová (ODS), která dnes místo navštívila.

Petr Fiala (ODS)

ČR se SR budou v EU požadovat zapojení dalších zemí do ochrany vnější hranice

Domov

Česko bude v rámci předsednictví v Radě EU s podporou Slovenska požadovat větší zapojení dalších zemí do ochrany vnější schengenské hranice. Na briefingu ke čtvrtečnímu jednání se slovenským premiérem Eduardem Hegerem ohledně řešení ilegální migrace a kontrol na česko-slovenské hranici to dnes řekl předseda české vlády Petr Fiala (ODS). Obě země chtějí v příštích dnech dělat kroky pro zprůchodnění hranice pro občany EU, kontroly ale zatím budou pokračovat.

Aktuálně se děje

23. června 2024 13:38

Volby do Sněmovny by vyhrálo ANO před ODS a Piráty. TOP 09 je mimo Sněmovnu

V červnu by ve sněmovních volbách zvítězilo opoziční hnutí ANO s 32,9 procenta hlasů, ukazuje průzkum agentury STEM zveřejněný CNN Prima News. Na druhém místě by skončila vládní ODS s 14,8 procenta hlasů a třetí by byli vládní Piráti s 8,7 procenta. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy