Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá ministryně připustila obnovení kontrol na hranicích s ČR

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: INT

Německo zvažuje obnovení kontrol na hranicích s Českou republikou a Polskem v rámci boje s nelegální migrací. Radikální postup připouští ministryně vnitra Nancy Faeserová, ačkoliv dosud něco takového odmítala.

O krátkodobém obnovení stálých kontrol na hranicích se sousedními zeměmi se zmínila německá ministryně vnitra Nancy Faeserová z SPD v rozhovoru pro nedělník Welt am Sonntag. Na její slova upozornil Zeit.

Členka kabinetu kancléře Olafa Scholze to považuje za jednu z možností v boji proti pašerákům lidí. Německá média připomněla, že Faeserová doposud obnovení hraničních kontrol odmítala.

Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) došlo s ohledem na zhoršující se situaci na balkánské migrační trase k dohodě na intenzivní spolupráci v boji proti převaděčům.

"Policejní tým připravuje konkrétní opatření, další jednání se uskuteční v příštím týdnu. Všechny další kroky včetně případných kontrol na vybraných přechodech koordinujeme s německou stranou. O dalším postupu samozřejmě budeme včas informovat. Podobná vzájemná spolupráce již nějakou dobu funguje na česko-slovenské hranici," napsal Rakušan na síti X.

Česko je tranzitní zemí, kterou využívají pašeráci uprchlíků. Svědčí o tom čtvrteční případ, o němž informovala jihomoravská policie na sociální síti X. Strážci zákona včera před 21. hodinou zastavili při namátkové kontrole poblíž Hodonína bílou dodávku, přičemž v útrobách se tísnilo 33 syrských migrantů včetně 10 dětí.

Převaděč byl na místě zadržen a je podezřelý z organizování a umožnění nedovoleného překročení hranice.

Témata:  Německo policie Německo hranice

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 20:07

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vladimir Putin, ruský prezident

Putin je jako auto na dálnici bez brzd. Nic ho nezastaví, píše server

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.