Německo

Německo, ilustrační foto

Německo zvažuje proti Izraeli stejné kroky jako USA

Svět

Německý ministr obrany Boris Pistorius uvedl, že Berlín zvažuje podobné kroky jako Spojené státy, které pohrozily zastavením dodávek zbraní Izraeli, pokud by izraelské jednotky začaly s rozsáhlou operací ve městě Rafah na jihu palestinského Pásma Gazy.

Olaf Scholz

Německo na nohou: Rusko zveřejnilo tajné armádní odposlechy

Svět

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely.

Deutsche Bahn

Vlaky v Německu opět nepojedou. Chystá se další stávka

Svět

Odborový svaz německých strojvedoucích (GDL) vyzval zaměstnance státní železniční společnosti Deutsche Bahn (DB), aby znovu vstoupili do několikadenní stávky. Cestující do práce tak od středy do pondělí čekají další náročné dny s očekávaným zrušením tisíců spojů.

Deutsche Bahn

V Německu se bude stávkovat. Protesty se dotknou i spojů v Česku

Svět

Na německé železnici má během tohoto týdne proběhnout stávka. Strojvedoucí ji zahájí v noci z úterý na středu, protesty ovlivní i provoz mezistátních vlaků mezi ČR a Německem. Odbory vedou v sousední zemi dlouhodobý spor ohledně mezd se společností Deutsche Bahn.

Německá policie

Němci či Rakušané reagují na teroristickou hrozbu o svátcích

Svět

Německé úřady mají informaci o plánovaném teroristickém útoku na katedrálu svatého Petra v Kolíně nad Rýnem. Policie ve městě ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko přijala speciální bezpečnostní opatření. Zpřísnilo je také sousední Rakousko.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.