policie Německo

Německá policie, ilustrační fotografie.

Ukrajinci zavraždění v Německu byli vojáci, prozradil Kyjev

Svět

Dva Ukrajinci, které měl v sobotu v německé spolkové zemi Bavorsko ubodat ruský občan, byli příslušníky ozbrojených sil. Kyjev to potvrdil podle ukrajinských médií, které cituje agentura DPA. Ukrajinští vojáci v Německu podstupovali rehabilitaci po zraněních, která utrpěli na bojišti.

Německá policie

Svět

Němci či Rakušané reagují na teroristickou hrozbu o svátcích

Německé úřady mají informaci o plánovaném teroristickém útoku na katedrálu svatého Petra v Kolíně nad Rýnem. Policie ve městě ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko přijala speciální bezpečnostní opatření. Zpřísnilo je také sousední Rakousko.

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko požaduje prodloužení kontrol na hranicích s ČR

Svět

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince.

Ilustrační fotografie.

Německo ponechává kontroly na hranicích s Českem

Svět

Německo si ponechává kontroly na hranicích s Českem a dalšími státy, které obnovilo v polovině října. Během nočního jednání došlo k dohodě mezi kancléřem Olafem Scholzem a premiéry spolkových zemí ohledně této otázky, avšak konkrétní doba prodloužení kontrol není zmiňována.

Německá policie, ilustrační fotografie.

Německá policie odvolala pátrání, lvice se u Berlína nepotuluje

Svět

Německé úřady se po konzultaci s experty rozhodly odvolat pátrání po lvici, protože neexistují žádné důkazy o její přítomnosti v okolí Berlína. Například nebyly nalezeny stopy tlap. Na videu, které rozsáhlou operaci spustilo, je zřejmě zachyceno divoké prase.

Policie Německo

Německá policie podnikla razii proti podporovatelům IS

Svět

Německá policie zadržela během razií sedm osob, které jsou podezřelé z podpory a financování teroristické organizace Islámský stát. Zadržení lidé měli údajně shromažďovat dary a následně je přeposílat radikálům.

Aktuálně se děje

23. června 2024 19:37

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy