Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útočník z trhů v Magdeburgu jde do vazby. Počet obětí stoupl

Policie Německo
Policie Německo
Foto: Facebook

Německá policie v neděli uvedla, že pachatel pátečního útoku na vánočním trhu v Magdeburgu míří do vazby. Změnila se také bilance tragédie. Počet obětí stoupl ze dvou na pět. Nepřežily čtyři ženy a jedno dítě. 

Policie v neděli ráno podle DW informovala, že soudce souhlasil s návrhem veřejných žalobců a v sobotu večer poslal podezřelého do vyšetřovací vazby. Muž je podezřelý z pěti vražd a dalších pokusů o vraždu.

Bilance pátečního útoku se zhoršila. Počet obětí stoupl na pět. Jsou jimi devítiletý chlapec a čtyři ženy ve věku 45, 52, 67 a 75 let. Motiv hrůzného činu zatím stále není známý, policejní vyšetřování pokračuje. Nic ale nenasvědčuje tomu, že byl útok motivován islamismem. 

Muž podezřelý ze spáchání pátečního útoku na vánočních trzích v Magdeburgu je aktivistou s kritickým pohledem na Islám a podporovatelem Alternativy pro Německo, informovala v sobotu německá média na základě jeho příspěvků na sociálních sítích. Upozornila na to Deutsche Welle. 

Padesátiletý lékař saúdskoarabské národnosti, který má povolení k trvalému pobytu v Německu, sám sebe označoval za bývalého muslima. Na sociálních sítích psal negativní příspěvky o německých úřadech. Berlínu například vyčítal, že nedělá dost pro boj s islamismem. 

Podezřelý sice měl podporovat saúdské ženy, které kvůli perzekuci utíkají z rodné země, ale zároveň jim radil, ať nežádají o azyl v Německu. Podle magazínu Der Spiegel naznačují jeho příspěvky na sociálních sítích, že sympatizoval s AfD. 

K útoku v Magdeburgu v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko došlo v pátek krátce po 19. hodině. Kromě pěti obětí ještě desítky lidí utrpěly zranění. Zadrženým pachatelem činu je saúdskoarabský občan, který má v Německu trvalý pobyt od roku 2006.

Témata:  policie Německo Německo

Související

Aktuálně se děje

4. října 2025 23:02

Vítězem Sněmovních voleb je hnutí ANO. Zvažuje spolupráci s Motoristy, SPD v kalici nechce

Volby do Poslanecké sněmovny vyhrálo s jasnou převahou hnutí ANO. Ovládlo všechny kraje kromě Prahy a získalo více než 34 procent hlasů, což mu zaručuje 80 křesel ve Sněmovně. Na druhém místě se umístila koalice Spolu, která zabodovala pouze v Praze. Se ziskem více než 23 procent hlasů má nárok na 52 křesel.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy