Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Znásilnění dvou Češek v Německu: Obviněnými jsou Syřané

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Německé soudy budou řešit případ loňského znásilnění dvou mladých Češek, které byly na studentské výměně ve městě Gera ve spolkové zemi Durynsko. Žalobci totiž obvinili tři muže, přičemž se nemá jednat o Němce. Na případ upozornila veřejnoprávní stanice MDR

Případ se datuje do loňského listopadu, kdy se české dívky ve věku pouhých 17 a 18 let na taneční akci setkaly se skupinou mužů a poté s nimi odešly do bytu. Podle žalobců tam dva muži dívky znásilnili a třetí je sexuálně napadl. 

Veřejnoprávní stanice uvedla, že obviněnými jsou syrští státní příslušníci ve věku 22, 25 a 30 let. Nejstarší z nich byl zadržen koncem minulého týdne, ale ještě téhož dne jej podmínečně propustili na svobodu. Po druhém z pachatelů znásilnění se pátrá. 

MDR o případu informovala již loni v listopadu, kdy k incidentu došlo. Tehdy napsala, že dívky se do bytu dostaly proti své vůli a po znásilnění musely podstoupit prohlídku v nemocnici. Národnost napadených před necelým rokem nebyla uveřejněna. 

Policie se pachatele skutku snažila identifikovat déle než půl roku. S žádostí o pomoc se obrátila i na případné svědky. 

Témata:  policie Německo Německo znásilnění

Související

Aktuálně se děje

9:01

Jiří Langmajer a Adéla Gondíková oslavili výročí. Vrátili se na dobře známé místo

K hvězdným párům českého šoubyznysu už několik let patří Jiří Langmajer a Adéla Gondíková. Pro oba jde již o druhé manželství. V uplynulých dnech si každopádně připomněli výročí svatby. A na své si přišli i jejich fanoušci. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.