Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko zasype další sníh, potvrdili meteorologové. Platí nové varování

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Depositphotos

Zimní a na sníh bohaté počasí bude v Česku panovat i ve středu. Potvrzuje to nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která začne platit po půlnoci z úterý na středu. Na některých místech může napadnout až 25 centimetrů nového sněhu. 

Aktuální varování před novou sněhovou pokrývkou bude platné až do půlnoci na čtvrtek. "V noci na středu a během středečního dne očekáváme občasné sněžení, které bude zejména na východě a severovýchodě trvalejší a vydatnější," uvedli meteorologové na síti X.

Podle předpovědi se očekává, že během zítřka může místy napadnout 10 až 20 centimetrů mokrého a těžkého sněhu. Na severním a severozápadním návětří hor to může ojediněle být i kolem 25 cm.

"Největší intenzitu srážek očekáváme během středečního odpoledne, večer začne sněžení od východu slábnout," podotkli meteorologové. "Sněžit bude s proměnlivou intenzitou i mimo zmíněné oblasti. V případě potřeby budeme výstrahu upřesňovat," dodali. 

Témata:  počasí zima sníh ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

24. listopadu 2025 16:27

Jsme Americe a Trumpovi vděční, zdůraznil Zelenskyj po výtce

Ukrajina je vděčná Spojeným státům americkým i jejich prezidentovi Donaldu Trumpovi, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Kyjev podle něj pečlivě pracuje na každém kroku, který by mohl vést k ukončení války na Ukrajině. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy