zima

Silnice v zimě, ilustrační fotografie

Počasí

Zima v Česku byla druhá nejteplejší od roku 1961, potvrdili meteorologové

Uplynulá zima v Česku byla druhá nejteplejší a nejsrážkovější od roku 1961, kdy meteorologové začali sledovat průměrné měsíční teploty. Od začátku prosince do konce února dosáhla průměrná teplota 2,4 stupně Celsia, což je teplejší než průměr v období mezi roky 2006 a 2007, kdy dosáhl 2,7 stupně Celsia.

Zima, ilustrační fotografie.

Extrémní zimní počasí řádí v USA. Zemřely desítky lidí

Svět

Spojené státy americké už několik dní sužuje mrazivé zimní počasí. Extrémní povětrnostní podmínky si vyžádaly nejméně 50 obětí, informuje NBC. Meteorologové přitom varují před pokračováním chladného počasí. Střed a východ USA se bude potýkat se silnými mrazy a nebezpečným blizzardem.

Silnice v zimě, ilustrační fotografie

Počasí

Meteorologové aktualizovali výstrahu před silnými mrazy

Mrazivé počasí v Česku setrvá do čtvrtka, potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterní aktualizované výstraze. Teploty podle ní mohou klesnout i pod -18 °C. Zároveň se uklidňuje situace na českých řekách.

Silnice v zimě, ilustrační fotografie

Mrazivé počasí v Česku. Platí několik výstrah

Počasí

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upravil varování před povodněmi a zmenšil plochu výstrahy před sněhovými jazyky, silným větrem i silným mrazem. Nízké teploty mají Česko trápit až do čtvrtka.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.