zima

Silnice v zimě, ilustrační fotografie

Počasí

Zima v Česku byla druhá nejteplejší od roku 1961, potvrdili meteorologové

Uplynulá zima v Česku byla druhá nejteplejší a nejsrážkovější od roku 1961, kdy meteorologové začali sledovat průměrné měsíční teploty. Od začátku prosince do konce února dosáhla průměrná teplota 2,4 stupně Celsia, což je teplejší než průměr v období mezi roky 2006 a 2007, kdy dosáhl 2,7 stupně Celsia.

Zima, ilustrační fotografie.

Extrémní zimní počasí řádí v USA. Zemřely desítky lidí

Svět

Spojené státy americké už několik dní sužuje mrazivé zimní počasí. Extrémní povětrnostní podmínky si vyžádaly nejméně 50 obětí, informuje NBC. Meteorologové přitom varují před pokračováním chladného počasí. Střed a východ USA se bude potýkat se silnými mrazy a nebezpečným blizzardem.

Silnice v zimě, ilustrační fotografie

Počasí

Meteorologové aktualizovali výstrahu před silnými mrazy

Mrazivé počasí v Česku setrvá do čtvrtka, potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterní aktualizované výstraze. Teploty podle ní mohou klesnout i pod -18 °C. Zároveň se uklidňuje situace na českých řekách.

Silnice v zimě, ilustrační fotografie

Mrazivé počasí v Česku. Platí několik výstrah

Počasí

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upravil varování před povodněmi a zmenšil plochu výstrahy před sněhovými jazyky, silným větrem i silným mrazem. Nízké teploty mají Česko trápit až do čtvrtka.

Aktuálně se děje

8:42

ANO by v březnu vyhrálo sněmovní volby. Zvýšila se podpora mimoparlamentních stran

Jen pět politických stran nebo hnutí by se dostalo do Poslanecké sněmovny podle březnového volebního modelu agentury Median. Volby by s velkým náskokem vyhrálo opoziční hnutí ANO, které by volilo 32 procent voličů.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy