Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vánoční TV program 2025: Co pro nás letos chystá Česká televize?

Česká televize
Česká televize
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Česká televize si i letos připravila bohatý program plný pohádek a tradičních filmových hitů, které neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. Diváci se mohou těšit na tři dny nepřetržité sváteční atmosféry od Štědrého dne až do druhého svátku vánočního.

Štědrý den, 24. prosince, zahájí Česká televize v 6:20 ikonickou pohádkou Popelka. Dopoledne bude pokračovat dalšími oblíbenými tituly: v 7:55 Micimutr a v 9:30 Nesmrtelná teta. Před polednem, v 11:10, se diváci mohou ponořit do příběhu O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Odpoledne je v 12:40 na programu Tajemství staré bambitky a v 14:05 následuje Šíleně smutná princezna. Před večerními zprávami, v 17:30, je na řadě kultovní film Jak vytrhnout velrybě stoličku. Hlavní událostí večera je v 20:10 nová štědrovečerní pohádka, letos s názvem Klíč svatého Petra . Pozdní večer v 21:40 je vyhrazen pro slavné Slavnosti sněženek.

První svátek vánoční, 25. prosince, odstartuje s českou komediální klasikou: v 6:15 Marečku, podejte mi pero!. Dopolední program v 7:50 zpestří Princezna ze mlejna a v 9:35 Za humny je drak. Před obědem se v 11:10 objeví RumplCimprCampr.

Odpoledne se nese v duchu pokračování a kouzel: ve 12:40 následuje Tajemství staré bambitky 2 a v 14:20 Kouzla králů. Po losování Sportky a Šance v 15:55 přichází pohádka Láska rohatá. V podvečer je připraven film Jak dostat tatínka do polepšovny v 17:20. Večerní hlavní čas v 20:30 bude patřit oblíbené pohádce Anděl Páně 2. Filmový večer v 22:05 uzavře kultovní snímek Pelíšky.

Druhý svátek vánoční, 26. prosince, začíná v 6:30 pohádkou Jak si zasloužit princeznu. Dopoledne pokračuje s příběhy O princezně Jasněnce a létajícím ševci v 7:45 a Princezna ze mlejna 2 v 9:15. V 11:10 následuje Svatojánský věneček.

Odpoledne v 12:45 se diváci mohou těšit na Zlatovlásku a v 14:00 na Lotrando a Zubejda. V 15:35 je zařazena klasická pohádka Byl jednou jeden král.... V 17:15 je připraveno Krakonošovo tajemství. Hlavním večerním programem je v 19:00 detektivní Záhada strašidelného zámku. Filmový sváteční den v 21:50 zakončí muzikál Noc na Karlštejně.

Témata:  Vánoce Česká televize

Související

Aktuálně se děje

24. ledna 2026 20:41

Trable u Vémolových neberou konce. Lela přiznala, co ji trápí

Manželce zápasníka Karlose Vémoly se po jeho propuštění na kauci mělo ulevit, jenže přišly problémy s jiným členem rodiny. Nejmladšího potomka Arnieho totiž opět potrápilo zdraví. A trojnásobná maminka pak přiznala, že péče o rodinu je někdy opravdu náročná. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

32. ročník cen Český lev

Český lev odtajnil nominace. Nejvíce jich má Franz

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila nominace 33. ročníku výročních cen Český lev. V rámci 24 statutárních kategorií do druhého kola hlasování postoupilo 32 filmů, televizních seriálů a minisérií z celkového počtu 94 děl uvedených v premiéře v roce 2025. Nejvíce nominací posbíraly snímky Franz, Sbormistr, Karavan, Letní škola, 2001, Nahoře nebe, v dolině já a minisérie Studna.