Česká televize

Česká televize

Koncesionářské poplatky od začátku roku 2025 stoupnou o 35 korun

Domov

Koncesionářský televizní poplatek pravděpodobně od začátku roku 2025 stoupne o 25 korun na 160 korun měsíčně, zatímco rozhlasový poplatek vzroste o deset korun na 55 korun měsíčně. Tento návrh vychází z plánované velké mediální novely, na které se dohodla vládní koalice, uvedl dnes ministr kultury Martin Baxa (ODS) na tiskové konferenci.

Česká televize

Českou televizi chce z pozice generálního ředitele vést osm lidí

Domov

Do výběrového řízení na generálního ředitele České televize přišlo Radě ČT celkem osm platných přihlášek. Dalších pět kandidátů nesplnilo všechna předem stanovená kritéria a byli z výběru vyřazeni. Stávající šestiletý mandát vyprší generálnímu řediteli Petru Dvořákovi na konci letošního září. Během jednání rady to řekl její předseda Karel Novák. Do tendru před šesti lety se hlásilo 12 uchazečů.

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

Koalici se znovu nepovedlo prosadit sporné změny ve výběru radních ČT a ČRo

Domov

Koalici se ve Sněmovně nepodařilo ani na dnešní třetí pokus prosadit sporné změny ve volbě radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). V debatě závěrečného kola projednávání vládní předlohy vystoupila jen předsedkyně klubu opozičního hnutí ANO Alena Schillerová, která obvinila vládní tábor z "bezmezné touhy po moci". Následně si vyžádala pro poslaneckou frakci přestávku do konce doby vymezené pro přijímání zákonů a dnešní jednací den dolní komory skončil. Kdy bude schvalování novely o obou veřejnoprávních médiích pokračovat, nyní není jasné.

Petr Pavel a Andrej Babiš se střetli v duelu na ČT. (22.1.2023)

Babiš s Pavlem se ostře přou kvůli válce, ekonomice i vlastní minulosti

Domov

Vzájemná ostrá obviňování charakterizují dnešní debatu prezidentských kandidátů v České televizi mezi bývalým vysokým představitelem české armády a NATO Petrem Pavlem a někdejším premiérem Andrejem Babišem (ANO). Babiš o Pavlovi například znovu tvrdil, že celý život mluví o válce a nevěří v mír. Pavel odpověděl, že naopak o mír usiluje a že Babiš "lže, kudy chodí".

Česká televize

Domov

Česká televize odvysílá nedělní Prezidentský duel i bez Babiše

Nedělní Prezidentský duel Česká televize (ČT) odvysílá i v případě, že do něj nedorazí jeden z prezidentských kandidátů Andrej Babiš, který však již dříve účast odmítl. Podle ČT pozvání pro něho ale nadále platí. Naopak od druhého finalisty prezidentské volby Petra Pavla má ČT písemný příslib, že do debaty přijde. Na dotaz ČTK to dnes odpoledne řekl Filip Platoš z tiskového oddělení ČT. Živý přenos Prezidentského duelu z budovy Národního muzea uvede program ČT1 a ČT24 v neděli 22. ledna od 20:10 hodin.

Marek Wollner

Šéf publicistiky Wollner odchází po vzájemné dohodě z České televize

Domov

Šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner odchází z České televize. Tento krok je výsledkem vzájemné dohody náročné pro obě strany, informovala dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková. Wollner čelil nařčení ze sexuálního obtěžování a šikany, které odmítal.

Marek Wollner

ČT: Zpráva k Wollnerovi neobsahuje indicie o spáchání trestného činu

Domov

Zpráva interní komise ČT k údajnému sexuálnímu obtěžování šéfredaktorem publicistiky Markem Wollnerem neobsahuje informace, které by mohly vést k podezření, že mohl být spáchaný jakýkoliv trestný čin. Na dnešním jednání rady ČT to uvedl ředitel divize komunikace a korporátních vztahů ČT Vít Kolář. Wollner již dříve obvinění odmítl.

Danuše Nerudová

Debatu ČT bez Babiše ostře zahájil Diviš, Pavel a Nerudová do sporu nešli

Domov

Debata kandidátů na prezidenta v České televizi začala podle očekávání bez bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle moderátora Martina Řezníčka se rozhodl ignorovat diváky a své konkurenty, i když se veřejnoprávní médium ucházelo o jeho účast i kvůli tomu, že soud má v pondělí rozhodnout v dotační kauze Čapí hnízdo. V úvodu debaty osmi uchazečů o Hrad vysílané z historické budovy Národního muzea se ostře vyhranil proti favorizované trojici podnikatel Karel Diviš.

Česká televize

Nova i Prima nepřijaly návrh ČT na společné prezidentské předvolební debaty

Kultura

TV Nova odmítla návrh České televize na společné uspořádání debaty prezidentských kandidátů. Zdůvodnila to odlišnými dramaturgickými přístupy. Nova to dnes uvedla ve vyjádření pro ČTK. Česká televize nabídla Nově a Primě uspořádat společnou Národní prezidentskou debatu. Prima reagovala tak, že zatím dál připravuje vlastní diskuse kandidátů.

Česká televize

ČT nabídla Nově a Primě společné debaty kandidátů před volbou prezidenta

Domov

Česká televize (ČT) nabídla komerčním televizím Nova a Prima uspořádání společné Národní prezidentské debaty, a to před prvním i druhým kolem voleb. Chce tak veřejnosti zajistit co nejrovnější přístup k informacím o kandidátech, kteří se budou o hlasy voličů ucházet. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě. Nova uvedla, že návrh posoudí. Vyjádření Primy ČTK zjišťuje.

Česká televize

Policie se zabývá i rasistickými urážkami vůči redaktorovi ČT

Domov

Policisté se začali zabývat také rasistickými urážkami, které od jednoho z účastníků čtvrteční demonstrace proti vládě a České televizi (ČT) zazněly směrem k redaktorovi ČT Richardu Samkovi. Policie to dnes uvedla na twitteru. Už v pátek kriminalisté oznámili, že se zabývají případem, kdy jeden z účastníků stejného protestu 17. listopadu v Praze napadl novináře serveru Aktuálně.cz Radka Bartoníčka.

Česká televize

Domov

Tisíce lidí protestovaly proti ČT a vládě, zkomplikovaly dopravu v Praze

Tisíce demonstrantů dnes prošly Prahou k budově České televize. Organizátor dřívějších protivládních protestů Ladislav Vrabel před akcí říkal, že cílem dnešní akce je demonstrovat "za umožnění vystoupení ve vysílání ČT", na shromáždění před budovou ČT ale kromě kritiky obsahu zpravodajství veřejnoprávní televize zazníval hlavně protest proti krokům vlády.

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Část radních ČT a ČRo asi bude volit Senát, dolní komora novelu podpořila

Domov

Část členů rad České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) možná bude volit Senát, a to třetinu. Zpřísní se také vymezení organizací, které mohou předkládat návrhy kandidátů. Změny přinese vládní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna navzdory odporu opozičních hnutí ANO a SPD. Debata trvala zhruba 10,5 hodiny, ačkoli vládní tábor prosadil omezení řečnické doby.

Tomio Okamura

Okamura nepřímo ohlásil snahu zmařit projednání změn ve výběru radních ČT a ČRo

Domov

Předseda SPD Tomio Okamura dnes ve Sněmovně nepřímo ohlásil snahu tohoto hnutí zmařit projednání vládní novely o změně výběru radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Koaliční kabinet Petra Fialy chce podle lídra SPD "politicky úplně ovládnout Českou televizi". Okamura tak vysvětlil svůj postup, kdy nyní navrhuje přednostní projednání jiných bodů schůze.

Česká televize

Poslanci volebního výboru nedoporučili Sněmovně schválit zprávu o činnosti ČT

Domov

Poslanci volebního výboru dnes při své schůzi v ostravském studiu České televize (ČT) nedoporučili Poslanecké sněmovně schválit výroční zprávu o činnosti ČT v loňském roce. Důvodem tohoto rozhodnutí je loňské hlasování televizní rady o bonusu ředitele za rok 2020. Podle některých poslanců rada tehdy odhlasovala snížení bonusu nezákonně či sporně.

Česká televize

Domov

Odboráři ČT vstoupili kvůli úsporným opatřením do stávkové pohotovosti

Hlavní odborové organizace České televize vstoupily do časově neomezené stávkové pohotovosti. Důvodem jsou úsporná opatření vyhlášená generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Zahrnují mimo jiné ještě letos propuštění 50 zaměstnanců nebo oddálení rekonstrukce ostravského televizního studia.

Česká televize

Sněmovna zvolila pět nových členů Rady České televize

Domov

Sněmovna dnes večer ve veřejné volbě a bez účasti opozice vybrala pět nových členů Rady České televize. Za loni odvolanou radní Hanu Lipovskou vyslali poslanci do rady politologa Ladislava Mrklase. Mandát mu skončí 27. května 2026.

Česká televize

Česká televize chce ušetřit 910 milionů Kč, zruší 250 pracovních míst i ČT3

Domov

Česká televize plánuje v letech 2023 a 2024 ušetřit 910 milionů korun. Důvodem je pokles reálné hodnoty koncesionářského poplatku. Šetřit chce na provozu, programu, původní tvorbě i investicích. Mimo jiné chce ukončit provoz kanálu ČT3 a omezit nákupy vysílacích práv či výrobu sportovních pořadů kanálu ČT sport. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální ředitel Petr Dvořák.

Aktuálně se děje

20. června 2024 17:49

Armádní stíhačka v Polsku poškodila několik domů na severu země

Polský stíhací letoun MiG-29 ve čtvrtek během cvičení na severu země poškodil střechy několika domů. Informovala o tom polská armáda. Budovy podle nich zasáhla rázová vlna poté, co stíhačka překročila rychlost zvuku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy