Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Premiér Hesenska žádá opětovné zavedení hraničních kontrol na hranici s Polskem a Českem

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Premiér Hesenska a člen konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU) Boris Rhein žádá opětovné zavedení hraničních kontrol na hranici s Polskem a Českem kvůli problému nelegální migrace.

Zároveň se zasazuje o přísnější azylovou politiku v Německu, uvedl web Tixio. Armin Schuster, ministr vnitra ze spolkové země Sasko, oznámil, že od pondělí bude policie provádět náhodné kontroly u hranic tohoto regionu.

"Pokud někdo přichází z země, kde je podíl udělených azylů nižší než pět procent, měl by být automaticky odeslán zpět," uvedl Rhein. Dále dodal, že "je nezbytné přehodnotit způsob, jakým přistupujeme k azylové politice, a alespoň dočasně uzavřít hranice."

"Jde o kombinaci lidskosti a řádu. Jsme ochotni pomoci těm, kteří potřebují naši podporu. Nicméně potřebujeme kontroly na hranicích," zdůraznil Rhein. Podle něj je naléhavě nutné provést "repatriační ofenzivu" a vytvořit "více bezpečných zemí původu".

Témata:  Německo hranice

Související

Aktuálně se děje

1. července 2025 14:17

Britové sahají královské rodině na peníze. Na jedné věci chtějí ušetřit

Financování britské královské rodiny prošlo pravidelnou kontrolu, v jejímž rámci padlo velké rozhodnutí týkající se dopravy zástupců monarchie. Královský vlak bude nejpozději v roce 2027 vyřazen z provozu. Jde o jedno z úsporných opatření, které oznámil Buckinghamský palác. Informovala o tom BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy