reklama

Schuster podle webu Sächsische řekl, že krátkodobý přístup spolkové vlády považuje za špatný. "Nechci každý týden odpovídat na otázku, co se stane, až kontroly vyprší," nechal se slyšet. Proto se chce na konferenci ministrů vnitra jednotlivých spolkových zemí zasadit o větší kontinuitu.

Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí prodloužilo hraniční kontroly kvůli migraci a boji s pašeráky do 15. prosince, policejní opatření podle něj musí pokračovat. Například na hranici s Polskem podle odhadů zabránilo od poloviny října více než tisícovce nelegálních vstupů do země. Berlín musí o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi.

Německo obnovilo kontroly na hranicích se zmíněnými zeměmi 16. října a zároveň prodloužilo kontroly na hranici s Rakouskem, které byly zavedeny již v roce 2015, o dalších šest měsíců.

Důvodem pro tato opatření je nedostatečná účinnost ochrany vnějších hranic EU, což vedlo k přijetí účinných policejních opatření na vnitřních hranicích Německa se sousedními státy.

Kontroly nejsou prováděny na celé délce německých hranic, ale pouze na vybraných místech. V případě hranice s Českem například německá policie provádí kontroly mimo jiné na dálnici mezi Prahou a Drážďany.