Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fiala řešil se Söderem hraniční kontroly, zatím se zavádět nebudou

Petr Fiala
Petr Fiala
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V Řeznu dnes bavorský premiér Markus Söder přivítal českého protějška Petra Fialu. Podle Bildu demonstrovali oba politici jednotu v názorech na otázky hraničních kontrol či jaderné energetiky.

Fiala podle německého deníku ujistil Södera, že Česko přijalo dostatečná opatření kvůli uprchlické vlně. Zmínil například kontroly na hranicích se Slovenskem. Nelegální migraci je podle státníků nutné zastavit už na vnějších hranicích Evropské unie.

Premiéři se proto shodli, že hraniční kontroly na česko-bavorských hranicích nejsou nutné. Předseda ODS poznamenal, že do Česka minulý týden vstoupilo jen 150 migrantů.

Shodu našli politici i v otázkách jaderné energetiky. Fiala vysvětlil, že Česko ji chce dále rozvíjet, protože přispívá k dekarbonizaci. Söder při té příležitosti zopakoval, že odstavení jaderných elektráren v Německu považuje za chybu.

Fiala na twitteru dodal, že důležitá je spolupráce ohledně ropovodu TAL, který má posílit energetickou bezpečnost Česka, Německa i Rakouska. Řešila se také podpora bilaterálních výzkumných projektů či modernizace a elektrizace přeshraničních železničních spojení.

Témata:  Petr Fiala hranice Německo

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy