Petr Fiala

Petr Fiala ve volebním štábu Petra Pavla

Odbory odvolaly protest. Fiala je zve k jednacímu stolu

Domov

Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil reakci odborů, které ve ve světle událostí na Slovensku zrušily plánovaný protivládní protest. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) to oznámila ve čtvrtek, protestní akce měla proběhnout v úterý 21. května. Důvody pro svolání demonstrace však podle zástupců zaměstnanců trvají. 

Josef Středula

Tripartita bez odborů, které chystají protest. Fiala a Jurečka nechápou

Domov

Odboráři předčasně opustili pondělní jednání tripartity, informovala ČT s odkazem na předsedu ČMKOS Josefa Středulu. Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů řešili například aktuální situaci v zemědělství, ukotvení duálního systému vzdělávání do školského systému či vytvoření seznamu zemí, jejichž občané nebudou potřebovat k práci v Česku zvláštní povolení.

Andrej Babiš

Babiš sepsul migrační pakt EU. Fialu a Rakušana obvinil ze zrady na Česku

Domov

Expremiér Andrej Babiš (ANO) označil unijní migrační pakt na čtvrteční mimořádné schůzi za největší zradu v novodobých českých dějinách, ze které obvinil premiéra Petra Fialu (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Dohoda podle Babiše obsahuje skryté uprchlické kvóty a zavazuje země k přijímání migrantů z afrických či blízkovýchodních zemí. 

Joe Biden

Biden pozval Fialu do Bílého domu. Česko pochválil jako spojence USA

Svět

Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu českého premiéra Petra Fialu (ODS), který je na dvoudenní pracovní návštěvě USA. Podle Fialy je klíčové, že obě země sdílejí hodnoty, jakými jsou lidská práva, svoboda a demokracie. Biden řekl, že Praha je pro Washington skvělým spojencem. 

Petr Fiala

Domov

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu obhajovat křeslo šéfa ODS

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

Petr Fiala (ODS)

Vláda nebude ustupovat, reagoval Fiala na protest zemědělců

Domov

Premiér Petr Fiala (ODS) v souvislosti se čtvrtečním protestem v ulicích hlavního města vzkázal zemědělcům, že vláda nehodlá ustupovat tlaku. Fiala dokonce pohrozil tím, že jeho kabinet dá nakonec slíbené dvě miliardy korun navíc pro zemědělství jinam.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Domov

Představy zemí V4 o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká.

Petr Fiala

Fiala označil pořadatele protestu za lidi, kteří se netají podporou Kremlu

Domov

Premiér Petr Fiala (ODS) vnímá organizátory pondělní akce v Praze jako lidi, kteří se netají podporou Kremlu. Protest podle něj žádná řešení skutečných problémů českých farmářů nepřinese. Do hlavního města dnes dorazily stovky traktorů, zemědělci se shromáždili například před budovou ministerstva zemědělství.

Petr Fiala ve volebním štábu Petra Pavla

Podle Fialy Česko nesplňuje potřebná kritéria pro zavedení eura

Domov

V programovém prohlášení současné vlády nebylo dohodnuto, že by se v průběhu tohoto volebního období měla zabývat přijetím společné evropské měny. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) Česko v současné době nesplňuje potřebná kritéria pro zavedení eura.

Andrej Babiš

Babiš po Novém roce zkritizoval Fialovu vládu. Premiér reagoval

Domov

Expremiér Andrej Babiš (ANO) sice před rokem neuspěl ve volbách hlavy státu, přesto přednesl stejně jako jeho přemožitel Petr Pavel svůj novoroční projev. Video s řečí zveřejnil na sociálních sítích. Babiš zkritizoval vládu premiéra Petra Fialy (ODS), který již na slova opozičního lídra reagoval.

Petr Fiala

Bude líp, tvrdí Fiala. Podle Babiše jeho vláda devastuje zemi

Domov

Premiér Petr Fiala (ODS) vyjádřil očekávání, že v příštím roce dojde k zlepšení ekonomické situace v zemi a ke zvýšení životní úrovně obyvatel. Přispět k tomu má i očekávaný pokles inflace, uvedl v televizním pořadu Za pět minut dvanáct.

Petr Fiala

Lékaři podepsali s vládou složitě vyjednanou dohodu o platech

Domov

V pátek podepsali zástupci nespokojených lékařů dohodu o zvýšení platů s premiérem Petrem Fialou a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Vláda na toto navýšení vyčlenila částku ve výši 9,8 miliardy korun. Premiér uvedl, že tato dohoda je významná nejen pro lékaře a zdravotníky, ale také pro občany, protože zajišťuje, že lidé v Česku nemusí mít obavy o dostupnost zdravotní péče.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.