Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fialu napadli hackeři. Nepříjemný incident vyšetřuje policie

Petr Fiala
Petr Fiala
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Hackeři v úterý úspěšně napadli profil českého premiéra Petra Fialy (ODS) na sociální síti X, kde se nakrátko objevily nepravdivé příspěvky. Případem se zabývá policie, Fiala se strážci zákona spolupracuje na vyšetření incidentu. 

Fiala v úterý před polednem napadení potvrdil. "Navzdory důkladným bezpečnostním opatřením, včetně dvoufaktorového ověření, byly ze zahraničí cíleně napadeny naše účty na sociální síti X. Útočníkům se podařilo proniknout do profilů a zveřejnit falešné příspěvky," napsal premiér. 

Lídr občanských demokratů dodal, že aktivně spolupracuje s policisty na vyšetření incidentu a identifikaci viníků. 

Podle informací stanice ČT24 se na premiérově profilu na síti X objevily dva nepravdivé příspěvky o clech a útoku na české vojáky. Momentálně už nejsou tyto příspěvky k nalezení, byly smazány.

Policie informovala, že se případem budou zabývat pražští kriminalisté. "Budou především zjišťovat, jakým způsobem a kdo překonal zabezpečení k oficiálnímu účtu a do jaké míry byly informace zde zveřejněné způsobilé naplnit skutkovou podstatu trestného činu," dodali strážci zákona. 

Témata:  Petr Fiala hackeři Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

16. října 2025 19:10

Stal se milionářem, ale přišel o všechno. Příběh muže, kterému bohatství sebralo práci i přátele

Zakladatel a generální ředitel společnosti Murphy Door, Jeremy Barker, sdílí své zkušenosti s přechodem od hasiče k multimilionáři a s tím spojený pocit osamělosti a odloučení od kolegů. Vždy chtěl být hasičem, ale nízký plat, pouhých $6,13 za hodinu, ho donutil k podnikání, jelikož si nemohl dovolit ani studium na vysoké škole. I když je dnes Barker multimilionář, stále pracuje jako hasič, avšak už ne pro peníze, ale pro lásku k tomuto povolání. Jeho příběh zmapoval server Business Insider.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy