Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko patří na Západ, shodli se Pavel a Fiala na novoročním obědě

Novoroční oběd prezidenta republiky s předsedou vlády na zámku v Lánech (13.01.2025) Fotogalerie +7
Novoroční oběd prezidenta republiky s předsedou vlády na zámku v Lánech (13.01.2025)
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Nejdůležitější představitelé českého státu se v pondělí sešli na zámku v Lánech, kde se konal tradiční novoroční oběd prezidenta s premiérem i za účasti manželek. Podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) se oba s hlavou státu shodli na tom, že Česko patří na Západ. 

Průběh pondělního setkání krátce komentoval pouze premiér. "Tradiční novoroční oběd s prezidentem republiky. Už druhý rok přátelský, otevřený a ve shodě na tom, že Česko patří na Západ," napsal Fiala na sociální síti X.

Pražský hrad na webových stránkách jednou větou informoval, že prezident a první dáma Eva se dnes na zámku v Lánech setkali s předsedou vlády a jeho manželkou Janou při tradičním novoročním obědě. K obsahu rozhovorů se prezidentská kancelář nijak nevyjádřila.

Letošní novoroční oběd byl tím posledním během probíhajícího funkčního období Poslanecké sněmovny, kdy vládu tvoří Fialova ODS s koaličními partnery v podobě KDU-ČSL, TOP 09 a Starostové a nezávislí. Průzkumům ale momentálně jasně vévodí opoziční hnutí ANO. Je tedy možné, že Pavel příští rok přivítá na obědě v Lánech jiného premiéra. 

Témata:  Petr Pavel Petr Fiala

Související

Aktuálně se děje

23. srpna 2025 14:09

Trump údajně odepsal Orbánovi. Je prý naštvaný na Ukrajince kvůli útokům na Družbu

Americký prezident Donald Trump údajně odpověděl maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi, který si mu postěžoval na opakující se ukrajinské útoky na ropovod Družba, jímž do Maďarska proudí ruská ropa. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy