Petr Pavel

Petr Pavel

Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Je v nemocnici

Domov

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale bude nutné krátké pozorování v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Tuto informaci dnes večer zveřejnila prezidentská kancelář na sociální síti X. 

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Česko podle něj nemá na výběr

Domov

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

Petr Pavel

Pavel vyzval k podpoře Ukrajiny i hledání konce války

Domov

Petr Pavel trvá na pokračování vojenské i jiné podpory Ukrajiny, zároveň je podle něj třeba hledat řešení, které by vedlo ke konci války s Ruskem. Prezident tak dal do kontextu své vyjádření pro jednu ze zahraničních zpravodajských televizí. Jakékoliv budoucí mírové uspořádání nezbytně předpokládá souhlas Ukrajiny, dodala hlava státu.

Petr Pavel

Pavel na Vítkově přirovnal konflikt na Ukrajině k druhé světové válce

Domov

Česko si ve středu na Den vítězství připomíná konec druhé světové války v Evropě. Prezident Petr Pavel na pietním aktu na pražském Vítkově mluvil o probíhajícím konfliktu na Ukrajině. Pavel vyjádřil hrdost nad tím, že Česko nepolevuje v pomoci Kyjevu. Ukrajinští vojáci si podle něj zaslouží respekt a veškerou podporu. 

Petr Pavel

Válka na Ukrajině podle Pavla ukazuje potřebu obrany státu

Domov

Prezident Petr Pavel na středeční konferenci pořádané v rámci spolupráce akademické obce a české armády prohlásil, že je třeba vnímat reálné hrozby. Válka na Ukrajině podle hlavy státu jasně ukazuje, že obrana státu musí mít celospolečenský rozměr.

Bill Clinton.

Pavel předal Clintonovi na Pražském hradě státní vyznamenání

Domov

Český prezident Petr Pavel v úterý u příležitosti 25. výročí vstupu České republiky do NATO vyznamenal bývalého amerického prezidenta Billa Clintona. Na Pražském hradě mu předal Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie.

Petr Pavel

Pavel považuje slovenského premiéra Fica za zklamání

Domov

Napětí ve vztazích mezi politickými reprezentacemi Česka a Slovenska je v posledních dnech patrné. Neuklidnil ho ani prezident Petr Pavel, který v bilančním rozhovoru po roce ve funkci vyjádřil zklamání ze slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Petr Pavel

Pavel zvažuje opětovnou kandidaturu na prezidenta

Domov

Prezident Petr Pavel nevyloučil možnost, že se za necelé čtyři roky pokusí obhájit svůj mandát ve volbách. Dnes to uvedl v rozhovoru pro Českou televizi (ČT) při zhodnocování svého prvního roku ve funkci.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.