Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovensko může dočasně obnovit hraniční kontroly

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V nejbližších dnech se na území Slovenské republiky uskuteční několik akcí, na kterých se podle předběžných informací očekává masivní účast nejen slovenských, ale i zahraničních návštěvníků. Jedná se například o setkání motocyklového klubu Hells Angels, koncert světoznámé hudební skupiny, sportovní akce, konferenci GLOBSEC a další. Slovensko proto dočasně zavede hraniční kontroly s Rakouskem, Maďarskem, Polskem i Českem.

Vláda Slovenské republiky v dubnu rozhodla o dočasném zavedení hraničních kontrol. V praxi to podle tamního ministerstva vnitra bude znamenat, že od 24. května do 8. června bude policie provádět kontroly, pokud to bude situace vyžadovat. 

"Cílem kontrol na vnitřních hranicích je přijmout nezbytná opatření související se zajištěním veřejného pořádku a bezpečnosti na území Slovenské republiky během tohoto období. Policie bude za podpory ozbrojených sil Slovenské republiky a ve spolupráci s Finanční správou Slovenské republiky provádět cílené kontroly na hraničních přechodech při vstupu na území Slovenské republiky," uvedl resort.

Pozemní hranice lze po dobu dočasného znovuzavedení kontrol na vnitřních hranicích Slovenské republiky překračovat pouze na vybraných hraničních přechodech, s výjimkou složek integrovaného záchranného systému, osob vykonávajících práce na zemědělské nebo lesní půdě, lovců a rybářů při výkonu jejich činností do 5 km od vnitřní hranice. Mezinárodní vlaková a letecká doprava nebude v tomto ohledu nijak omezována ani měněna.

Pro urychlení procesu hraničních kontrol Slovensko doporučuje všem osobám vstupujícím na jeho území, aby si připravily ke kontrole cestovní doklady (občanské průkazy nebo cestovní pasy) včetně dokladů svých dětí a zejména v době vyšší hustoty provozu zahájily cestu s dostatečným předstihem.  

Témata:  Slovensko hranice policie SR

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 10:23

Izrael nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci

Izrael v pondělí nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci. Údajně se mají schovat před „silovou operací“ proti Hamásu. Izraelský nálet v oblasti ještě téhož dne zabil několik desítek lidí. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy