Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Středočeský kraj bude dál jednat s Českým rozhlasem o zámku v Přerově

Český rozhlas
Český rozhlas
Foto: www.wikipedia.org

Přerov nad Labem - Středočeský kraj má stále zájem o zámek v Přerově nad Labem na Nymbursku. Památku, patřící Českému rozhlasu (ČRo), chce spojit s nedalekým skanzenem.

Kraj podle hejtmana Miloše Petery (ČSSD) odeslal rozhlasu dopis, v němž ho vyzval k zahájení oficiálních jednání o odkoupení objektu. Mluvčí rozhlasu Jiří Hošna ČTK sdělil, že si ČRo k situaci zpracovává právní stanovisko.

Na jednáních s předchozím ředitelem rozhlasu Peterem Duhanem kraj navrhl, že by si zámek pronajal na 50 let a investoval do jeho oprav. Rozhlasu by některé prostory půjčoval k pořádání kulturních akcí. Petera se už sešel s Duhanovým nástupcem René Zavoralem, kterému sdělil, že zájem kraje o zámek trvá. "On mně říkal, že má trošičku jiný náhled než bývalý ředitel," uvedl Petera. Nové vedení rozhlasu si podle hejtmana nepřeje dlouhodobý pronájem zámku a spíš by jednalo o koupi.

Hošna potvrdil, že zámek v Přerově je pro rozhlas zbytnou nemovitostí a bude usilovat o jeho prodej. "Se Středočeským krajem jsme v kontaktu a víme, že má nadále o nemovitost zájem. Naším cílem je zámek prodat tak, aby byla naplněna povinnost nakládat s majetkem s péčí řádného hospodáře. Zároveň bychom ale rádi zohlednili co nejvíce budoucí využití zámku, které by mělo být důstojné a odpovídat charakteru této památkově chráněné stavby. K situaci si zpracováváme právní stanovisko," dodal mluvčí.

Témata:  Český rozhlas kulturní památky

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 9:22

Roman Ondráček prozradil obsah poslední konverzace s Hezuckým

Hodně v pátek odpoledne zaujala přítomnost Romana Ondráčka v prostorách strašnického krematoria, kde se lidé loučili se zesnulým moderátorem Patrikem Hezuckým. Zvlášť když nemohl do smuteční síně. Ondráček se ale podělil o vzpomínky na zesnulého. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Petr Pavel

Pavel ostře zkritizoval Turka: Měl by se chovat jako chlap, ne jako malý kluk

Prezident Petr Pavel v pondělí v živém vysílání, kde odpovídal na dotazy veřejnosti, ostře kritizoval kandidáta na ministra životního prostředí Filipa Turka. Ačkoliv Pavel zdůraznil, že nemá s Turkem osobní problém, vadí mu některé aspekty jeho chování a veřejného vystupování. Prezident opakovaně zopakoval, že Turek není vhodnou osobou pro zastupování občanů ve vládě Andreje Babiše.