Český rozhlas

Česká televize

Koncesionářské poplatky od začátku roku 2025 stoupnou o 35 korun

Domov

Koncesionářský televizní poplatek pravděpodobně od začátku roku 2025 stoupne o 25 korun na 160 korun měsíčně, zatímco rozhlasový poplatek vzroste o deset korun na 55 korun měsíčně. Tento návrh vychází z plánované velké mediální novely, na které se dohodla vládní koalice, uvedl dnes ministr kultury Martin Baxa (ODS) na tiskové konferenci.

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Část radních ČT a ČRo asi bude volit Senát, dolní komora novelu podpořila

Domov

Část členů rad České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) možná bude volit Senát, a to třetinu. Zpřísní se také vymezení organizací, které mohou předkládat návrhy kandidátů. Změny přinese vládní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna navzdory odporu opozičních hnutí ANO a SPD. Debata trvala zhruba 10,5 hodiny, ačkoli vládní tábor prosadil omezení řečnické doby.

Tomio Okamura

Domov

Okamura nepřímo ohlásil snahu zmařit projednání změn ve výběru radních ČT a ČRo

Předseda SPD Tomio Okamura dnes ve Sněmovně nepřímo ohlásil snahu tohoto hnutí zmařit projednání vládní novely o změně výběru radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Koaliční kabinet Petra Fialy chce podle lídra SPD "politicky úplně ovládnout Českou televizi". Okamura tak vysvětlil svůj postup, kdy nyní navrhuje přednostní projednání jiných bodů schůze.

Miloš Zeman

ČRo se nebude omlouvat prezidentské kanceláři za články o Zemanovi a Mynářovi

Domov

Český rozhlas se nebude omlouvat Kanceláři prezidenta republiky ani čtenářům webu iROZHLAS.cz za tři články týkající se prezidenta Miloše Zemana a jeho kanceláře, není k tomu důvod. Uvedl to dnes generální ředitel ČRo René Zavoral. K omluvě jej v otevřeném dopise na začátku května vyzval kancléř Vratislav Mynář. Vyjádření prezidentské kanceláře ČTK zjišťuje.

Ilustrační foto

Kancléřova manželka Mynářová se vrací do ČRo. Bude moderovat nový pořad

Domov

Český rozhlas začne od prosince vysílat na regionálních stanicích nový pořad Slavné dvojice. Půjde o zábavnou talk show, jejímiž hosty budou dvojice spjaté rodinnými nebo pracovními vazbami. Pořad bude moderovat Alexandra Mynářová. Manželka prezidentova kancléře se do regionálního vysílání ČRo vrací po pětileté pauze a rodičovské dovolené. ČTK to řekl mluvčí Jiří Hošna.

Ilustrační foto

Před 75 lety vypuklo Pražské povstání. Česko nesmí být lokajem, zaznělo při pietě

Domov

Boj Pražanů za svobodu v květnu 1945 by měl být mementem, že pokud si Češi chtějí zachovat svobodu, nesmí čekat a musí ji hájit. Před Českým rozhlasem to dnes řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), který společně s místopředsedou horní komory Jiřím Růžičkou (za TOP 09 a STAN) uctil památku obětí Pražského povstání a bojů o Československý rozhlas položením věnce. Podobná slova volil i v projevu, který odvysílal Český rozhlas Radiožurnál.

sociální sítě

Byznys

Média mají žně. Epidemie koronaviru změnila chování Čechů, ukázal průzkum

Češi v posledním týdnu strávili s různými médii devět hodin a 20 minut denně. Je to o zhruba 50 minut více, než o týden dříve, a o 80 minut více, než je běžný průměr. O víkendu to bylo téměř deset hodin. Za rostoucím sledováním televize, rozhlasu, internetu či mobilních aplikací stojí epidemie koronaviru a s ní související opatření.

Ilustrační fotografie

ČRo zvýší zaměstnancům mzdy v roce 2020

Domov

Český rozhlas navýší od začátku příštího roku mzdy všem zaměstnancům o tři procenta, nejméně ale o 1500 Kč. Vzroste i příspěvek na penzijní připojištění. Vedení ČRo se na tom dohodlo s odbory. Na jednání rady rozhlasu to dnes oznámil generální ředitel René Zavoral. Zvýšení mezd a navýšení penzijního připojištění vyjde ročně na 40 milionů korun.

Jan Hamáček v Poslanecké sněmovně

Hamáčkovi ruply nervy! Takhle brutálně si podal Okamuru!

Domov

Mezi ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) a předsedou SPD Tomio Okamurou to v poslední době velice vře. Hamáček se na svém facebookovém profilu tvrdě pustil do Okamury za jeho útoky na redaktorky Českého rozhlasu i ministerstvo vnitra.

Senát ČR

Média ohrožuje parta ANO, komunistů a okamurovců, Senát se staví za veřejnoprávní média

Domov

Senát se dnes postavil za udržení ekonomické i institucionální nezávislosti veřejnoprávních médií. Pomoci by tomu podle některých senátorů mohla změna způsobu výběru mediálních rad tak, aby se na něm podílela i horní komora Parlamentu. Sněmovna se v minulosti opakovaně odmítla vzdát svého vlivu na tato média, řekl k tomu dnes místopředseda Senátu a někdejší předseda senátní mediální komise Jiří Oberfalzer (ODS).

Ilustrační foto

Zemřel novinář Jan Petránek, někdejší redaktor rozhlasu

Domov

Ve věku 86 zemřel v sobotu večer novinář a publicista Jan Petránek, dlouholetý redaktor Československého rozhlasu. V srpnu 1968 byl jedním z těch, kteří vysílali z budovy rozhlasu ostřelované sovětskými vojáky. Po roce 1968 byl z rozhlasu propuštěn, podepsal Chartu 77. V roce 2015 obdržel od prezidenta medaili Za zásluhy o stát. O Petránkově úmrtí dnes informoval Český rozhlas (ČRo).

Ilustrační foto

Nejlepší herecké výkony na vlnách ČRo: Anketu vyhráli Somr a Medvecká

Kultura

Taťjana Medvecká za roli ve hře Prezident a Josef Somr za roli statkáře v pohádce Břicho Radegasta zvítězili v anketě Neviditelný herec za nejpopulárnější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu. Medvecká získala první místo již pošesté, čímž se stala nejúspěšnější herečkou za celou dobu trvání ankety. O výsledcích dnes Český rozhlas informoval v tiskové zprávě.

Prezident Miloš Zeman

Další nálož vulgarit? Zeman prozradil, co má ještě v plánu

Domov

Prezident Miloš Zeman vystoupil ve čtvrtek v pravidelném pořadu televize Barrandov Týden s prezidentem. V rozhovoru s majitelem stanice a moderátorem Jaromírem Soukupem. A řeč samozřejmě přišla i na vulgarity, které halva státu pronesla v přímém přenosu na Českém rozhlase.

Prezident Miloš Zeman si nebere servítky,

Komentář: Prezident sprosťák aneb Zoufalý způsob, jak na sebe upozorňovat

Domov Komentář

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Prezident Miloš Zeman opět zcela cíleně provokoval posluchače Českého rozhlasu, tentokrát ekonomickými „zm*dy“. Česká veřejnost už ani nemůže být šokovaná, v minulosti zazněly i peprnější výrazy. Nejsmutnější na celé věci není to, že je nejviditelnější zástupce státu navenek provokatérem, nejsmutnější je fakt, že si tento způsob vyjadřování zvolil jako způsob, jak o sobě dávat vědět.

Zeman zahájil jednodenní sjezd sociálních demokrat s jasným sdělením: Podílejte se na vládě!

Zeman opět mluvil sprostě v živém vysílání, mluvčí Rozhlasu se za něj musel omlouvat

Domov

Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená velitele protinacistické odbojové organizace Obrana národa Josefa Bílého in memoriam, dále pak bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou, slovenského podnikatele Pavola Krúpu a někdejší novinářku Janu Lorencovou, které charakterizoval jako bojovníky proti "ekonomickým zmrdům". Prezident to řekl v dnešním živě vysílaném rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál.

Česká televize

Koncesionářské poplatky se zvýší? Šéf ČRo přišel s návrhem, přidal se i ředitel ČT

Domov

Ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral by chtěl, aby se měsíční koncesionářský poplatek zvýšil o pětikorunu z nynějších 45 korun. Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák se zase vyslovil pro indexaci koncesionářských poplatků. Za televizi nyní lidé platí 135 korun za měsíc. Zavoral a Dvořák mluvili o poplatcích při dnešním semináři nazvaném Média veřejné služby a jak je udržet při životě, který pořádala ve Sněmovně sociálnědemokratická Masarykova demokratická akademie.

Nejvyšší soud České republiky

Domov

Nejvyšší soud se zastal novináře Kroupy. Při povolení odposlechů jednal soud nezákonně

Brno - Odposlouchávat novináře by mělo být možné jen ve výjimečných případech a soud musí zdůvodnit, proč prolamuje právo na ochranu zdroje, vyplývá z rozsudku Nejvyššího soudu, který tak rozhodl v případu investigativního reportéra Českého rozhlasu (ČRo) Janka Kroupy. Ten se bránil proti tomu, že ho policie odposlouchávala v kauze Pandur. Nejvyšší soud spor po šesti letech uzavřel letos v červenci konstatováním, že soud v Ostravě postupoval nezákonně.

Miloš Zeman, prezident ČR

Zeman se dostal do sporu s novinářem ČRo. Hrad ho nechtěl pustit na tiskovku

Domov

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes kritizoval berlínského zpravodaje Českého rozhlasu (ČRo) Pavla Poláka, který ve středu na svém facebookovém profilu napsal, že Zemana na jeho současné cestě do Německa doprovázejí tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Prezident dnes rozhlasové stanici Frekvence 1 řekl, že kvůli tomu Poláka nevpustí na svou páteční tiskovou konferenci. Když se ale novinář i rozhlas za zveřejnění neověřené informace omluvili, prezident od záměru upustil.

Český rozhlas

Kroupova reportáž o Agrofertu nebyla objektivní, myslí si RRTV

Domov

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se domnívá, že reportáž Českého rozhlasu o neoprávněném hospodaření Agrofertu na 1700 hektarech zemědělské půdy, za kterou stojí investigativní novinář Janek Kroupa. nebyla. objektivní. Rozhlas se tak podle radních dopustil přestupku.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy