Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda schválila růst poplatků za televizi a rozhlas

Česká televize
Česká televize
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Koncesionářské poplatky by se mohly zvýšit. Vláda dnes odsouhlasila nárůst poplatků za televizi o 15 korun na 150 korun měsíčně a za rozhlas o deset korun na 55 korun měsíčně, oznámil ministr kultury Martin Baxa (ODS) na tiskové konferenci.

Velká mediální novela, která nyní poputuje k projednání do Poslanecké sněmovny, zahrnuje i rozšíření okruhu plátců.

Nově by měly platit i domácnosti bez televizoru nebo rádia, pokud jejich obyvatelé používají chytrý telefon nebo mají přístup k internetu. Systém vybírání poplatků zůstane stejný.

Novela také umožňuje každoroční zvyšování poplatků, pokud inflace překročí šest procent. Díky této novele by Česká televize (ČT) příští rok získala do rozpočtu navíc 865 milionů korun a Český rozhlas (ČRo) 331 milionů korun.

ČT letos hospodaří s rozpočtem 7,95 miliardy korun a Český rozhlas má plánované příjmy a výdaje ve výši 2,37 miliardy korun. Poplatky tvoří většinu příjmů obou veřejnoprávních institucí. Poplatek za ČT se nezměnil od roku 2008 a za ČRo od roku 2005. 

Témata:  Česká televize Český rozhlas

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy