reklama

ČTK to dnes řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda s tím, že úřad zatím pouze předběžně zjišťuje, zda v dané věci existují důvody pro zahájení správního řízení.

Hnutí podalo na ÚOHS podnět už podruhé. V prvním případě úřad svoje šetření zastavil, protože ještě nebyla dohoda s Kapschem podepsána. Úřad tedy neměl co řešit. Švanda dnes upozornil na to, že zatím jde pouze o šetření podnětu. "Úřad pouze předběžně zjišťuje, zda v dané věci existují důvody pro zahájení správního řízení. V případě zjištění těchto důvodů úřad zahájí správní řízení z moci úřední, ve kterém může rozhodnout o případném porušení zákona o veřejných zakázkách ze strany zadavatele," uvedl Švanda.

Hnutí STAN na svém webu minulý týden uvedlo, že stále trvá základní připomínka, kterou ke smlouvě má. Stát prý prodlužuje bez výběrového řízení kontrakt v řádu miliard, a to jen proto, že ministerstvo dopravy několik let nedělalo vůbec nic. "Domníváme se, že úspora by při řádném transparentním výběrovém řízení mohla být ještě větší," uvedl na webu hnutí šéf STAN Petr Gazdík.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama