Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kauza kolem Tuhého: Kdyby byly důkazy o úniku informací, už by byl obviněn, tvrdí Chovanec

Tomáš Tuhý
Tomáš Tuhý
Foto: Reprofoto ČT

Praha - V médiích se objevilo podezření, podle něhož z telefonu, který dříve používali blízcí policejního prezidenta Tomáše Tuhého, unikaly informace o vyšetřování údajně zmanipulovaných IT zakázek. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes řekl, že šéf policie má stále jeho důvěru.

Chovanec řekl, že neví, zda jsou informace zveřejněné v médiích pravdivé. To, že Tuhý nebyl obviněn, podle ministra ukazuje na to, že média buď vycházejí z nepravých dokumentů, nebo policisté mají pouze slabé důkazy.

"Musím spoléhat na to, že orgány činné v trestním řízení odvedly dobrou práci a celou věc prozkoumaly," řekl Chovanec.

"Jsou-li důkazy k tomu, aby byl obviněn policejní prezident pan generál Tuhý, byl by bezesporu obviněn. Do té doby, než se to stane, moji důvěru má," prohlásil Chovanec. Šéf policie označil kauzu za absolutní nesmysl.

Témata:  Milan Chovanec Tomáš Tuhý

Související

Aktuálně se děje

4:00

Zimní počasí se ještě neloučí. O víkendu se vrátí mrazíky, pak se oteplí

Zima stále ještě neřekla poslední slovo. Podle ČHMÚ.cz se o víkendu objeví přízemní mrazíky. Příští týden se ale oteplí až na 24 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy