reklama

ČTK to řekli ředitel EMS Petr Stránský a mluvčí magistrátu Vít Hofman. EMS si celkově nárokuje asi 700 milionů korun a na město podalo několik žalob. Magistrát připravuje materiál, který budou schvalovat radní a kterým dají svým zástupcům mandát jednat.

Jednat prostřednictvím mediátora nařídil oběma stranám letos v červnu soud. Dnešní schůzka ale dohodu nepřinesla. "Potvrzujeme, že jsme připraveni jednat s Prahou o řešení existujících pohledávek a dalších sporů, záleží však na rozhodnutí volených orgánů města," řekl na dotaz ČTK Stránský. Za město musí případné kroky v rámci dohody schválit radní a zastupitelé.

Praha proto nechá vypracovat materiál, kterým radní udělí mandát jednat svým zástupcům s EMS před mediátorem. "Jednalo se o první setkání s mediátorem, na kterém se obě strany mají domluvit, zda chtějí v mediačním procesu pokračovat. Nedošlo k podpisu smlouvy o mediaci, neboť zúčastnění neměli mandát k podpisu," uvedl Hofman. O dalším postupu v rámci sporu tak musí rozhodnout radní.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama