Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Hodonínsku likvidují následky nehody. Na místo jede čtvrtý jeřáb

Nehody vlaků
Nehody vlaků
Foto: Pixabay

Vnorovy - Železničáři v noci na dnešek odtáhli havarovaný osobní vlak z trati směřující na Slovensko, který se v úterý srazil s traktorem. Odstranit musí ale ještě nehodový vlak s jeřábem.

V noci na dnešek se zatím podařilo odstranit havarovaný osobní vlak. Přijel pro něj další nehodový vlak ve směru od Rohatce. "Nakolejil zpátky havarovaný vlak a odtáhl jej do Strážnice," uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Odstranění vykolejeného nehodového vlaku s jeřábem, který měl původně situaci vyřešit, bude ale zřejmě náročnější, než železničáři čekali. Původní plán byl poslat na místo dva další nehodové vlaky, který ten havarovaný měly z každé strany nadzvednout. To ale nejde kvůli nosnosti jednoho z mostů.

Proto bude nutné akci uskutečnit jen z jedné strany díky v pořadí už čtvrtému jeřábu s vyšší nosností. Ten na místo teprve přijede z České Třebové. "Během dneška to asi hotové nebude a trať bude zprůjezdněna zřejmě až o víkendu," uvedla Bezuchová s tím, že trať normálně využívají pouze osobní vlaky. Není tedy tak vytížená.

Při středečním vykolejení nehodového vlaku se nikdo nezranil. Při úterní srážce ovšem zemřel řidič traktoru a osm lidí z osobního vlaku se lehce zranilo.

Témata:  nehody vlaků železnice vlaky

Související

Aktuálně se děje

9:46

Slovenský hokej smutní. Zemřel slavný útočník Peter Veselovský (†60)

Slovenský hokej zasáhla o uplynulém víkendu smutná zpráva. Ve věku 60 let zemřel slavný útočník Peter Veselovský, který ještě v barvách Československa získal dvě bronzové medaile na velkých akcích. S Košicemi také vybojoval tři ligové tituly. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Pendolino, ilustrační fotografie.

Pendolino na nové trase. České dráhy očekávají, že padne rekord

České dráhy od konce srpna nasadí denně na jeden pár vlaků Jižní expres vysokorychlostní jednotku Pendolino. Nasazení na koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi umožní nejen zkrácení jízdní doby pro cesty do a z jihočeské metropole, ale také bude znamenat pokoření dosavadního maximálního rychlostního limitu na tuzemské železnici v rámci pravidelného vlakového provozu. Na modernizovaných traťových úsecích se totiž počítá s tím, že Pendolino pojede rychleji než 160 km/h, což je dosavadní traťové maximum v České republice.