vlaky

Ilustrační fotografie.

Vykolejené vozy chce ČD odklidit ve čtvrtek. Vlaky u Klínce nepojedou

Domov

České dráhy začnou ve čtvrtek ráno s odstraňováním dvou vozů, které vykolejily minulý týden u středočeského Klínce, informoval dopravce. Vozy budou nakolejeny s pomocí jeřábu a v rámci možností transportovány z místa po kolejích. Na trati mezi Čisovicemi a Měchenicemi tak bude muset být přerušen provoz, zajištěna bude náhradní autobusová doprava. 

Deutsche Bahn

Svět

Vlaky v Německu opět nepojedou. Chystá se další stávka

Odborový svaz německých strojvedoucích (GDL) vyzval zaměstnance státní železniční společnosti Deutsche Bahn (DB), aby znovu vstoupili do několikadenní stávky. Cestující do práce tak od středy do pondělí čekají další náročné dny s očekávaným zrušením tisíců spojů.

Deutsche Bahn

V Německu se bude stávkovat. Protesty se dotknou i spojů v Česku

Svět

Na německé železnici má během tohoto týdne proběhnout stávka. Strojvedoucí ji zahájí v noci z úterý na středu, protesty ovlivní i provoz mezistátních vlaků mezi ČR a Německem. Odbory vedou v sousední zemi dlouhodobý spor ohledně mezd se společností Deutsche Bahn.

Ilustrační fotografie.

Domov

Vlak na Strakonicku srazil a usmrtil dva lidi

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Ilustrační fotografie.

Svět

V Pákistánu vykolejil vlak, obětí je nejméně 30

Nejméně 30 lidí zemřelo a dalších 100 utrpělo zranění při vykolejení vlaku na jihu Pákistánu. Nehodu potvrdil dopravce Pakistan Railways. Soustrast rodinám obětí už vyjádřila česká diplomacie.

Ilustrační fotografie.

Odbory odvolávají plánovanou stávku na německé železnici

Svět

Stávka na německé železnici, která měla začít v neděli večer a dotknout se i spojů jedoucích přes české území, se ruší. Odborová unie EVG zastupující přes 200 tisíc pracovníků to oznámila poté, co došlo ke splnění jednoho z klíčových požadavků.

Ilustrační fotografie.

Obětí úterní srážky vlaků v Řecku je 57, uvedla policie

Svět

Mrtvých po úterní srážce vlaků v Řecku je už 57. Dnes večer to uvedla policie, podle které v nemocnici zůstává 48 zraněných. Šest lidí je na jednotce intenzivní péče. Záchranáři a hasiči i nadále prohledávají "centimetr po centimetru" vagóny havarovaného vlaku, píše agentura AP. Kvůli nehodě dnes protestovaly stovky lidí před sídlem řeckých drah a zaměstnanci železnice stávkovali kvůli zastaralému zabezpečení tratí.

Aktuálně se děje

22. května 2024 18:37

SZÚ: Nejčastější nemocí z povolání byl i loni covid-19

V roce 2023 bylo v Národním registru nemocí z povolání (NRNP) zapsáno celkem 7001 profesionálních onemocnění u 6156 osob, z toho u 4960 žen a 1196 mužů. I loni nadále přetrvával vysoký počet hlášených nemocí z povolání způsobených virem SARS-CoV-2. Nejčastěji se covidem-19 v zaměstnání nakazili lidé pracující v oboru Zdravotní a sociální péče. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy