Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vlaky v Praze mají až stominutové zpoždění. Za vším stojí krádež kabelů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

V centru Prahy v neděli ráno zkomplikovala železniční dopravu krádež kabelů, která ochromila provoz v klíčovém úseku mezi Vršovicemi a hlavním nádražím. Vlaky v tomto místě musejí jezdit pouze po jedné koleji, což vede k výrazným časovým ztrátám. U dálkových spojů se zpoždění může vyšplhat až na 100 minut, zatímco v regionální dopravě je situace o něco mírnější, uvedly na svém webu České dráhy.

Omezení se dotýká nejen běžných spojů, ale také veškerých prázdných souprav vyjíždějících z depa v Michli. To způsobuje řetězovou reakci, kdy vlaky, které mají na hlavním nádraží teprve začínat svou jízdu, nabírají zpoždění už při příjezdu z odstavného nádraží. Cestující tak musejí počítat s komplikacemi i u spojů, které postiženým úsekem přímo neprocházejí.

Policisté na situaci zareagovali velmi rychle a podezřelého muže dopadli krátce po činu. Zadržený měl u sebe i odcizený materiál, který v ranních hodinách vyřezal ze zabezpečovacího zařízení. Kriminalisté nyní na místě dokumentují stopy a připravují výslech podezřelého, aby mohli přesně vyčíslit způsobenou škodu.

Pachateli hrozí v případě prokázání viny velmi přísný trest, který může dosáhnout až osmi let odnětí svobody. Výše trestu se bude odvíjet především od celkové škody a ohrožení, které svým jednáním v železničním provozu způsobil. Technici Správy železnic pracují na opravě poškozeného vedení, aby se provoz mohl co nejdříve vrátit do běžného režimu.

Témata:  vlaky

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 11:31

Tajemství Charlotte Gottové uniklo. Němci se s tím nemazali

Charlotte Gottová je sice jednou z nejsledovanějších osobností šoubyznysu v současnosti, ale i ona má svá tajemství. Soukromí si totiž poměrně pečlivě střeží. Přesto unikla ven jedna informace, kterou její vrstevníci opačného pohlaví neuslyší rádi. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Zásilkovna představila novinku. V praxi ji uvede od července

Zásilkovna umožní všem e-shopům od 1. července podávat zásilky přímo do Z-BOXů, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Doprava e-shopům zlevní, protože samotné podání zásilky do Z-BOXu je zdarma. Síť čítající přes 6 500 Z-BOXů s více než 600 tisíci schránek se tak otevírá i tomu nejmenšímu obchodníkovi za velmi příznivých podmínek. Úspěšně dopadl také pilot sobotního doručení v Praze, Brně a Ostravě, Zásilkovna proto v těchto městech přechází z testovacího režimu do ostrého provozu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.