reklama

Střílelo se 1. července večer hned vedle parkoviště hypermarketu Globus na Zličíně. Nikomu z náhodných kolemjdoucích se naštěstí nic nestalo, ale postřelen byl jeden muž, který se incidentu účastnil. Střelec z místa ihned utekl.

"Dva muže se podařilo zadržet na místě, třetí uprchnul a pátrají po něm psovodi a vrtulník s termovizí," uvedla po střelbě policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle informací TV Nova ale šlo o svědky, nikoliv o útočníky.

Ostatně se svědky měli policisté největší práci. "Vyšetřování samotné komplikoval fakt, že většina svědků zmizela bezprostředně po střelbě a to ještě před příjezdem policie. Tyto osoby detektivové následně dohledávali velmi složitým způsobem, vyhodnocovali hodinové záznamy z kamerových systémů a zveřejňovali výzvy v médiích," potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Přes svědky se policisté dostali i k osobě střelce. "V současné době už vyšetřovatelé znají totožnost všech účastníků potyčky a mají i dostatek důkazů k obvinění konkrétní osoby pachatele. Samotný střelec však zatím spravedlnosti uniká a policie po něm pátrá jako po uprchlém," upozornila mluvčí Zoulová.

Střelcem je osmačtyřicetiletý Tsaturyan Norayr, původem z Arménie, ale trvalým bydlištěm v Berouně. Policie upozorňuje, že muž je ozbrojený a nebezpečný! Pokud ho poznáte, nesnažte se ho zadržet, ale kontaktujte nejbližšího policistu nebo tísňovou linku policie.

Tsaturyan Norayr je střední postavy, má černé vlasy a zdánlivé stáří mezi 40 a 50 lety. O jeho výšce nemají policisté přesné informace a odhadují ji mezi 160 až 190 centimetry.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama