Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Novým šéfem zahraničního odboru Hradu bude Jindrák, nahradí Kmoníčka

Hynek Kmoníček
Hynek Kmoníček
Foto: Reprofoto YouTube

Praha - Hynka Kmoníčka v čele zahraničního odboru Pražského hradu vystřídá bývalý velvyslanec v Německu Rudolf Jindrák. Informaci uvedl už dříve deník Právo. Jindrák, který v současné době pracuje jako poradce premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), nechtěl svůj případný nástup na Hrad komentovat.

Ovčáček již ve Spojených státech novinářům řekl, že Zeman má za Kmoníčka vybranou náhradu. Dnes prezident potvrdil, že za nového šéfa hradní diplomacie chce Jindráka. Ten ČTK řekl, že se k záležitosti nechce vyjadřovat.

Jindrák v minulosti působil jako velvyslanec v Německu. Předtím vedl ambasády ve Vídni a v Budapešti. V nedávné době působil jako náměstek na ministerstvu zahraničí, kde řídil sekci konzulární a právní.

Loni v červenci začal radit ve věcech zahraniční politiky premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).

Témata:  Miloš Zeman Hynek Kmoníček

Související

Aktuálně se děje

8. srpna 2025 10:28

Špatná zpráva pro televizní diváky. Karel Šíp naznačil, kdy skončí

Už desítky let patří Karel Šíp k nejvýraznějším osobnostem tuzemského televizního vysílání. Přestál změnu režimu, rozpad společného československého státu a v poslední době se svou Všechnopárty i výměny generálních ředitelů České televize. Přesto diváci vědí, že jednoho dne skončí. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy