Miloš Zeman

Miloš Zeman

Zemana možná ve středu propustí z nemocnice

Domov

Exprezident Miloš Zeman by podle dostupných informací měl být ve středu propuštěn z pražské Fakultní nemocnici Motol. Jasno o tom ale bude až ve středu, kdy má proběhnout další tisková konference.

Miloš Zeman

Exprezident je nadále v Motole, jeho zdravotní stav je den ode dne lepší

Svět

Dva týdny už je exprezident Miloš Zeman hospitalizovaný v pražské Fakultní nemocnici Motol. Podle lékařů se jeho zdravotní stav nadále zlepšuje, na odhad termínu propuštění je však brzy. Zeman přitom údajně koketuje s myšlenkou, že by se vydal na Slovensko a před druhým kolem tamní prezidentské volby podpořil Petera Pellegriniho.

Miloš Zeman

Domov

Zeman zatím domů nepůjde, jeho zdravotní stav se zlepšuje

Hospitalizace exprezidenta Miloše Zemana v pražské Fakultní nemocnici Motol pokračuje. Lékaři v pondělí uvedli, že stav pacienta je stabilizovaný a pozvolna se zlepšuje. Zeman byl již v pátek přeložen z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj.

Miloš Zeman

Exprezidenta Zemana v Motole přeloží na standardní pokoj

Domov

Bývalý prezident Miloš Zeman je už přes týden hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Motol. Tamní lékaři na páteční tiskové konferenci uvedli, že Zeman bude během dnešního dne přeložen z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj interní kliniky.

Miloš Zeman

Zeman zůstává v nemocnici, stav exprezidenta je stabilizovaný

Domov

Exprezident Miloš Zeman, který po operaci zůstává v pražské Fakultní nemocnici Motol, je při vědomí a ve stabilizovaném stavu. Uvedla to ve středu nemocnice, podle které Zeman zahájil rehabilitaci. Další informace hodlají lékaři zveřejnit v pátek.

Miloš Zeman

Exprezident Zeman je na tom stále stejně, uvedl Motol

Domov

Zdravotní stav bývalého prezidenta Miloše Zemana se v noci z pondělí na úterý nezměnil. Zeman od minulého týdne leží v pražské Fakultní nemocnici Motol, kde podstoupil operaci. Podle posledních informací je při vědomí a spolupracuje s lékaři na rehabilitaci po provedeném zákroku.

Miloš Zeman

Domov

Exprezident Zeman zůstává po operaci v nemocnici Motol

Lékaři v pondělí zhodnotili zdravotní stav exprezidenta Miloše Zemana, který od minulého týdne leží v pražské Fakultní nemocnici Motol, kde podstoupil operaci. Podle nejnovějších informací je při vědomí a spolupracuje s lékaři na rehabilitaci po provedeném zákroku.

Miloš Zeman

Domov

NBÚ vyšetřuje Pražský hrad kvůli žádostem o abolice za Zemana

Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) spustil správní řízení s prezidentskou kanceláří ohledně žádostí bývalé hlavy státu Miloše Zemana o abolice. Úřad zjišťuje, zda dopisy, jejichž prostřednictvím Zeman žádal premiéra o spolupodpis ve dvou kauzách týkajících se jeho spolupracovníků, nebyly neoprávněně utajovány.

Miloš Zeman

Domov

Zemana hodnotí lidé kriticky, podle nich málo dbal na důstojnost úřadu

Působení bývalého prezidenta Miloše Zemana na Hradě vnímají lidé negativně. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Ve všech zkoumaných oblastech převažovalo kritické hodnocení nad pozitivním. Lidé Zemanovi nejvíce vyčítají, že málo dbal o vážnost a důstojnost svého úřadu. Myslí si to téměř tři čtvrtiny dotázaných.

Miloš Zeman

Zeman ve středu otevře svou novou kancelář

Domov

Bývalý prezident Miloš Zeman příští středu otevře v Jaselské ulici v Praze Bubenči svou kancelář. Zpočátku v ní plánuje být jeden den v týdnu. Kancelář má pronajatu od pražského arcibiskupství. ČTK to dnes sdělil jeho mediální zástupce Jiří Ovčáček.

Pavel Blažek

Blažek: Zeman žádal dvakrát o podpis abolice pro pracovníky Hradu

Domov

Bývalý prezident Miloš Zeman žádal premiéra Petra Fialu (ODS) dvakrát o spolupodpis abolice, která může zabránit trestnímu stíhání, pro pracovníky Hradu. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy to potvrdil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Zeman přitom v minulosti v médiích popřel, že by Fialu o abolici požádal.

Miloš Zeman

Využívání veřejných peněz na soukromý Zemanův spor není trestným činem

Domov

Využívání veřejných peněz na soukromý spor bývalého prezidenta Miloše Zemana se Zdeňkem Šarapatkou není trestným činem. Rozhodnutí Městského státního zastupitelství v Praze sdělil dnes serveru iROZHLAS.cz jeho mluvčí Aleš Cimbala. Žalobci tak potvrdili dřívější konstatování policie a Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

Na Pražském hradě se koná inaugurace Petra Pavla. (9.3.2023)

Svět

Dnešní inauguraci Petra Pavla zaznamenaly světové tiskové agentury

Zpráva o dnenším nástupu Petra Pavla do funkce prezidenta České republiky se objevila v řadě západních médií, především v servisu zpravodajských agentur, jejichž texty přebíraly další redakce. Připomínají Pavlovo vítězství nad "populistou" Andrejem Babišem a také odchod Miloše Zemana, který podle nich rozděloval českou společnost.

Petr Fiala (ODS)

Zeman podle Fialy záměrně rozděloval společnost, těší se na spolupráci s Pavlem

Domov

Bývalý prezident Miloš Zeman záměrně rozděloval společnost a Česko vystavil zkoušce, zda zůstane parlamentní demokracií, uvedl po dnešní inauguraci nového prezidenta Petra Pavla na twitteru premiér Petr Fiala (ODS). Těší se na spolupráci s Pavlem, který chce spojovat, respektovat ústavu a jasně se hlásí k prozápadní orientaci země.

Obědem Pavlových se Zemanovými začal na Hradě program před Pavlovou inaugurací

Obědem Pavlových se Zemanovými začal na Hradě program před Pavlovou inaugurací

Domov

Obědem zvoleného prezidenta Petra Pavla s dosavadním prezidentem Milošem Zemanem začal ve 12:00 na Pražském hradě program související s dnešní Pavlovou inaugurací. Ve Zlaté jídelně Pražského hradu Pavel a Zeman obědvají s manželkami Evou Pavlovou a Ivanou Zemanovou. Fotografie ze setkání a společného přípitku sdílel Hrad na Zemanově facebooku. Podle informací ČTK se servíruje vývar a svíčková.

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 21:14

Lévy: Jsme ve třetí světové válce. Západ dělá stejnou chybu, jako za Hitlera

Francouzský filozof a filmař Bernard-Henri Lévy, významná osobnost ve francouzské intelektuální a politické sféře, varuje, že politici by si měli uvědomit, že svět se momentálně nachází uprostřed třetí světové války. Tato výzva zazněla v jeho nedávném rozhovoru pro web eurointegration.com.ua, kde 75letý Lévy upozornil na naléhavost situace.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy