reklama

Nyní česká policie jedná o jeho vydání do České republiky.

Poškozených bylo 153 dívek, většina byla mladších patnácti let. Pulpán podle policie kontaktoval pod smyšlenými identitami prostřednictvím sociálních sítí malé dívky, včetně sedmileté, od kterých lákal intimní fotografie nebo videa.

Trestné činy muž páchal zhruba pět let od roku 2009. Žádnou fyzickou újmu žádné dívce podle policie neučinil. Počet poškozených nemusí být podle kriminalistů konečný.

Oznámení od jedné z rodin dostala policie na konci roku 2014, podklady pro sdělení obvinění kriminalisté sbírali rok a tři čtvrtě. "Usnesení o zahájení trestního stíhání bylo muži doručeno 9. září a předvolán k výslechu byl týden poté. Následně se zjistilo se, že obviněný zmizel. Následně jsme získali poznatky, že by se mohl zdržovat v zahraničí, dokonce, že chce vycestovat na Ukrajinu nebo do Ruska," popsal Tomáš Kohout z odboru obecné kriminality.

Poté, co kriminalisté zjistili, že je muž na Slovensku, vydal děčínský okresní soud evropský zatýkací rozkaz. Policie obviněného zdržela ve středu večer, zdržoval se v Žilině. Pulpán si tam údajně našel práci ve společnosti, která se specializuje na subdodávky pro automobilový průmysl. "V současné době se jedná o vydání muže do vydávací vazby. Během sedmi až deseti dnů by měl být vydán do České republiky. V Děčíně se rozhodne o tom, zda bude vzat do vazby," doplnil Kohout.

K navázání kontaktu muž využíval různé metody, díky provázanosti facebookových profilů, které nemají děti většinou chráněny, získával přístup k dalším dívkám. "V tom tkví nebezpečí kyberprostoru, proto varujeme děti před tím, aby navazovaly kontakty s neznámou osobou a posílaly komukoliv cizímu své fotky," zdůraznil kriminalista.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama