Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár na zámku v Plumlově zřejmě vznikl z nedbalosti

požár
požár
Foto: Pixabay

Olomouc - Podle hasičů byla za úterním požárem jedné z budov zámeckého areálu v Plumlově na Prostějovsku patrně nedbalost. Plameny napáchaly škodu za tři až pět milionů korun, původně se hovořilo až o 12 milionech.

Oheň zasáhl v noci na úterý střechu jedné z budov v délce až 30 metrů. Na místě byli vyšetřovatelé z řad hasičů i policie. Odborníci na místě odebírali také vzorky.

"Byl tam také pes na vyhledávání akcelerantů, žádné nenašel. Příčina zůstává stále v šetření, s největší pravděpodobností jde o nedbalost. Vzorky se však ještě budou posílat na expertizy," doplnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Ohnisko bylo  ve skladu s dřevem, což potvrdil v úterý ČTK také kastelán zámku Pavel Zástěra. Podotkl, že se v těchto místech není ani elektřina.

Střecha jedné z budov takzvaného nízkého zámku začala hořet kolem 01:00. Dýmu a následně ohně si všimli obyvatelé žijící pod zámkem, kteří vzápětí přivolali hasiče. Podle kastelána požár zasáhl poměrně rozsáhlou část, zničena je krytina v délce až 25 metrů a vyměnit bude nutné také krovy v délce zhruba až 15 metrů.

Témata:  požáry

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 19:56

Pravda o prvním dítěti Ondřeje Pavelce. Partnerka konečně promluvila

Česko se už v březnu dozvědělo, že bývalý hokejový brankář Ondřej Pavelec a modelka Tereza Budková se stali rodiči. Přesto se k tomu až do těchto červnových dnů ani jeden z nich nevyjádřil. Novopečená maminka ale mlčení konečně prolomila. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

České Dráhy

Na Colours of Ostrava můžete speciálním vlakem. Zahrají Gufrau

Také letos vypraví České dráhy na festival Colours of Ostrava speciální vlak Colours Expres. Ve středu 15. července dopraví návštěvníky z Prahy přímo do Ostravy a po skončení festivalu zajistí v neděli 19. července také pohodlnou cestu zpět. Cestující se mohou těšit na jízdu moderní soupravou ComfortJet, doprovodný program na palubě i možnost vyřízení festivalové akreditace už během cesty. Předprodej jízdenek na speciální vlak již byl zahájen.