požáry

Ilustrační fotografie.

Meteorologové nově varují před požáry i silným větrem

Počasí

K hrozbě požárů se uprostřed týdne přidává ještě silný vítr. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu upravil časovou platnost výstrahy před požáry a přidal varování před silným větrem. V nárazech bude dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. 

Hasiči, ilustrační fotografie.

V České Kamenici hořelo, zemřel jeden člověk

Domov

K tragickému požáru došlo ve čtvrtek večer v domě s pečovatelskou službou v České Kamenici na Děčínsku. Jeden člověk zemřel, čtrnáct osob muselo být evakuováno. Příčina neštěstí není v tuto chvíli známá.

Požár

V Řecku pokračuje boj s obrovským lesním požárem

Svět

V severovýchodním Řecku nadále zuří největší požár od doby, co si Evropská unie začala před více než dvěma desítkami let dělat o podobných událostech záznamy. Zásah se aktuálně soustředí na oblast národního parku Dadia, zapojeni do něj jsou i čeští hasiči.

požár

V Řecku dál zuří lesní požáry, hasiči je pod kontrolou nemají

Svět

V neděli se zapojilo do boje s třemi rozsáhlými lesními požáry v Řecku více než 600 hasičů, včetně posil z několika evropských zemí včetně Česka. Požáry, které v zemi zuří už od minulého týdne za doprovodu silného větru, ale stále nejsou pod kontrolou.

Lesní požár

Svět

Kanadská Britská Kolumbie vyhlásila nouzový stav kvůli požáru

Kanada se nadále potýká s rozsáhlými lesními požáry. Britská Kolumbie vyhlásila nouzový stav, plameny mezitím pohltily řadu domů ve městě West Kelowna, které se nachází asi 300 kilometrů severovýchodně od Vancouveru. Evakuovat se muselo kolem 15 tisíc lidí.

Požár

Na pobřeží ostrova Tenerife propukl rozsáhlý lesní požár

Svět

Na severovýchodním pobřeží španělského ostrova Tenerife propukl včera v noci rozsáhlý lesní požár, který již pohltil plochu o rozloze až 800 hektarů. Tento ničivý požár se šíří rychle kvůli dlouhodobému suchu a komplikovanému terénu, který znemožňuje snadný přístup hasičům.

požár

Rozsáhlé požáry v Řecku mají další oběti

Svět

V Řecku i dnes v noci pokračovala bitva s lesními požáry, do kterých se zapojili jak hasiči, tak dobrovolníci. Situace je nejhorší na východě země, zejména v okolí předměstí přístavního města Volos, kde se plameny přiblížily. Ve středu večer zde dvě osoby zahynuly v důsledku požárů. Další menší požáry nadále hoří na ostrově Rhodos, zejména na jihovýchodě. Situace na ostrově Korfu se mírně zlepšila, ale stále zde zuří menší požáry.

Požár, ilustrační fotografie.

Středomoří se nadále potýká s ohněm. Oběti hlásí Itálie nebo Řecko

Svět

Řecko, Itálie, Francie či Portugalsko. To jsou jen některé z výčtu zemí, v nichž hasiči v závěru července zápolí s ničivými lesními požáry. Nejvíce obětí hlásí Alžírsko, kde oheň připravil o život více než tři desítky osob. O požárech ve Středomoří informují BBC a Guardian.

Alžírsko

Oheň trápí i Alžírsko, hlášeny jsou oběti i z řad vojáků

Svět

Středomoří je v závěru července stále více postižené požáry. S ničivým živlem se potýká také Alžírsko, kde už dokonce nejméně 34 lidí přišlo o život. Tisíce osob pak musely být evakuovány, uvedlo ministerstvo vnitra. Zuří téměř stovka lesních požárů v šestnácti provinciích.

Vít Rakušan

Ani v Česku nebudou přírodní požáry ničím neobvyklé, upozornil Rakušan

Domov

Nejen v Evropě, ale i v Česku nebudou rozsáhlé požáry v přírodě ničím neobvyklým, zdůraznil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) u příležitosti ročního výročí požáru v Českém Švýcarsku. Hasiči musí modernizovat postupy i techniku kvůli lesním požárům, osvědčilo se především hašení ze vzduchu.

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy