Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Liberecká policie řeší čtyři oznámení kvůli pedofilovi. Dvě z nich však byla smyšlená

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Liberec - Liberecká policie v poslední době přijala čtyři oznámení, že se někdo pokusil lákat děti do auta. Nyní se ukázalo, že dvě z nich byla smyšlená.

Nepravdivé bylo oznámení z poloviny září, podle nějž u Základní školy Jabloňová v Pavlovicích lákal neznámý muž chlapce na playstation. Smyšlené bylo i tvrzení jiného školáka z minulého týdne.

Důvody ke lži byly u chlapců různé. "V jednom případě se jednalo o řetězovou reakci, kdy informaci zprvu někde slyšel, a ve druhém případě chtěl zase vzbudit zájem u rodičů," uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Další dva zářijové případy policisté dále vyšetřují. V jednom neznámý muž poblíž ZŠ Jabloňová sliboval chlapci X-box, když pojede k němu domů. Druhý případ se stal nedaleko Základní školy Lesní v sousedství botanické zahrady. I tam měl neznámý muž nabízet chlapci svezení autem.

Témata:  krimi pedofilové Liberec

Související

Aktuálně se děje

24. října 2025 13:56

24. října 2025 12:44

Meghan přišla o další tiskovou mluvčí. Desátou za pět let

Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu, údajně přišla o svou desátou tiskovou mluvčí za posledních pět let. Emily Robinsonová, kterou manželé získali z Netflixu a která pro ně pracovala jako ředitelka komunikace, skončila ve funkci po pouhých třech měsících. Paní Robinsonová, která dříve vedla globální publicitu pro seriál Koruna (The Crown), nastoupila k Sussexům v červnu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy