Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel zpěvák Stanislav Procházka (96). Nazpíval hymnu Slavie

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Dnes zemřel zpěvák Stanislav Procházka. Věnoval se zejména dechovce, ale nazpíval například i fotbalovou hymnu Slavie, které byl velký fanoušek. Bylo mu 96 let.

Stanislava Procházku je snadné si vybavit především podle největších hitů, které si posluchači oblíbili: Nikdy se nevrátí, Bíle konvalinky, Hej panímámo, Andulička... Fanoušci pražské Slavie ho znají jako autora jejich fotbalové hymny Naše věčná Slavia, k níž složil hudbu i text.

Stanislav Procházka se začal jako profesionální zpěvák živit už krátce před válkou. Vystupoval hlavně v Praze, například v Lucerna Baru, prestižní kavárně Vltava nebo v divadle Járy Kohouta. Širokou popularitu mu ale získalo až poválečné angažmá v rozhlase, kde vystupoval s orchestrem F. A. Tichého a později s Orchestrem Karla Vlacha. Hrál ovšem i v televizi, v pořadech jako bylo Televarieté nebo Kavárnička dříve narozených.

Zpěvák o třináct let přežil svého syna, rovněž Stanislava Procházku, který zemřel v roce 2003 na Parkinsonovu chorobu. I ten se věnoval dráze profesionálního zpěváka, ale na rozdíl od svého otce býval hvězdou populární hudby.

Stanislav Procházka mladší byl až do konce svého života velmi aktivní - jak soukromně, tak profesionálně. Ještě ve svých devadesáti letech vydal hudební album Nedělej nám starosti, stáří.

Témata:  Stanislav Procházka úmrtí SK Slavia Praha

Aktuálně se děje

26. července 2025 13:45

"Mám zlomené srdce." Sylvester Stallone lituje smrti Hulka Hogana (†71)

Amerikou otřásla velmi smutná zpráva o smrti wrestlingové legendy Hulka Hogana, který náhle zemřel ve věku 71 let. Sociální sítě zaplavily emotivní vzkazy, přičemž jeden takový napsal i slavný Sylvester Stallone. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Evropská unie

Komentář

EU si chce navýšit příjmy o více než 1000 miliard korun ročně. Čechům by kvůli tomu zdražil život

Evropská unie se Čechům v příštích letech dramaticky prodraží. Takže vlastně historicky vůbec poprvé vážně vyvstává otázka, jak dlouho ještě členství v EU zůstane pro Česko účetně plusové. Zatím tomu tak ještě je. Vždyť letos v prvním pololetí Česko do bruselské kasy odvedlo o 24 miliard méně, než z ní získalo. Zlomový však může být už tento týden navržený rozpočet EU na období let 2028 až 2034, ale i roky předtím, 2026 a 2027.