reklama

Německý vicekancléř a předseda SPD Sigmar Gabriel řekl, že sociálnědemokratické systémy jsou vystaveny útokům z různých stran. Socialisté musí podle něho ukázat, že umějí přetvářet Evropu tak, aby byli ve středu dění lidé. Musí tedy investovat například do zaměstnanosti, mezd a do sociálního zabezpečení. "To musí být v centru naší politiky," zdůraznil před novináři Gabriel.

Fico přímo na konferenci uvedl, že mnohokrát za svou politickou kariéru kvůli korektnosti držel jazyk za zuby. "Nemluvíme o některých věcech, protože to nepokládáme za správné," řekl.

Upozornil na to, že političtí protivníci nekorektně mluví a sbírají na tom body. Je nutné podle něho otevřeně mluvit o pokrytectví v unii, byrokracii i popisu mezinárodních vztahů. "Když budeme mít otevřený jazyk, nemáme co ztratit, když budeme mluvit pravdu," zdůraznil slovenský ministerský předseda.

Jeho slovenský protějšek a šéf Směr-SD Robert Fico volal po konci politické korektnosti. Politici mluvili i o potřebě výrazné sociální politiky a předseda britských labouristů Jeremy Corbyn poznamenal, že Británie sice asi odchází z Evropské unie, v Evropě ale zůstává.

Labouristé podle něho žádají, aby si Británie zachovala přístup na unijní trh a naopak. V Británii musí zůstat v platnosti i sociální kapitoly Evropské unie nebo ochrana životního prostředí, uvedl na tiskové konferenci Corbyn. Nyní opoziční labouristé jsou podle něho odhodláni to zajistit.

Loading...
reklama