Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ideální vedení ČSSD? Sobotka nastíní spolustraníkům svou představu

38. sjezd České strany sociálně demokratické
38. sjezd České strany sociálně demokratické
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chce březnovému sjezdu sociální demokracie sdělit svou představu obsazení nejužšího vedení strany. Řekl to dnes v rozhovoru pro ČTK. Se sdělením konkrétních jmen počká, než budou známa jména kandidátů a jejich podpora. Zatím se veřejně staví za pokračování ministra vnitra Milana Chovance v pozici statutárního místopředsedy.

"Čekám, kdo bude kandidovat, pak uvidím, jakou má kdo podporu. Pokusím se zformovat tým, který bude dávat smysl z hlediska politiky sociální demokracie, který bude soudržný a mít tah na branku," řekl ČTK premiér. Upřednostnil by, aby byl jeho tým maximálně názorově soudržný a schopný vyhrát příští volby do Sněmovny.

Sobotka si umí představit, že mezi místopředsedy nastanou změny. "Na rozdíl od změn ve vládě to není jen v mé kompetenci, musí rozhodnout delegáti na sjezdu. Každopádně se nechci chovat alibisticky nebo pokrytecky, chci říci delegátům svou představu o tom, jak by mohl ten tým fungovat," řekl.

Premiér zopakoval, že jeho podporu na pozici prvního místopředsedy má Chovanec. Jeho protikandidátem je poslanec Jeroným Tejc, který v minulých týdnech vedení strany kritizoval a na dnešním jednání širšího vedení ČSSD představil vlastní představy budoucího programu strany.

Témata:  Bohuslav Sobotka Sociální demokracie (SOCDEM)

Související

Aktuálně se děje

3. února 2026 8:29

Češi se mají na co těšit. Arnold Schwarzenegger dorazí v červnu

Do Česka má letos namířeno jedna z největších hvězd akčního filmu. Lidé, kteří se dříve snažili k nám dostat Chucka Norrise, v červnu přivezou Arnolda Schwarzeneggera. Už dnes šly do prodeje vstupenky na jedinečnou akci. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Boris Šťastný

Ministr Šťastný vyzval veřejnost: Choďte po schodech. Nabízí cedule zdarma

Ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný dnes v budově Poslanecké sněmovny zahájil novou osvětovou kampaň zaměřenou na podporu zdravého životního stylu. Iniciativa nese název „Zdraví je drahé, schody jsou zdarma“ a jejím cílem je motivovat občany k častějšímu zařazení přirozeného pohybu do jejich všedních dnů. Ministra při představení projektu podpořili také předseda dolní komory Tomio Okamura, její první místopředseda Patrik Nacher a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.