Sociální demokracie (SOCDEM)

Jan Hamáček

Hamáček oznámil spolustraníkům, že opouští SOCDEM

Domov

Bývalý vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček oznámil odchod ze sociální demokracie, která nyní působí pod značkou SOCDEM. Hamáček byl s ČSSD součástí předchozí vlády premiéra Andreje Babiše, ve sněmovních volbách ale strana vypadla z parlamentu. 

Michal Šmarda (ČSSD)

Sjezd ČSSD: Delegáti zvolili místopředsedu a řešili strategii návratu do Sněmovny

Domov

Hlavním cílem sociálních demokratů je návrat do Poslanecké sněmovny, předseda Michal Šmarda chce stranu voličům nabídnout jako odpovědnou alternativu k pravicové vládě a populistické, nacionalistické opozici. Obojí zaznělo na 44. sjezdu ČSSD v Brně. Strana si také zvolila dalšího místopředsedu, stal se jím Karel Machovec, který byl ve vedení už v 90. letech. Nahradil Tomáše Petříčka, jenž rezignoval z osobních důvodů.

ČSSD

ČSSD bude v lednu hlasovat o stanovách či volit místopředsedu

Domov

ČSSD bude v lednu na sjezdu hlasovat o nových stanovách a volit místopředsedu, řekla dnes ČTK mluvčí sociální demokracie Jitka Pavlíková. Nejužší vedení ČSSD totiž na konci října opustil místopředseda a bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček. Sjezd se nakonec místo původně zvažovaného Hradce Králové uskuteční v sobotu 7. ledna v Brně a mezi důležité body bude patřit i potvrzení mandátů členů a náhradníků ústřední kontrolní komise.

Poslanci za ČSSD v čele s Milanem Urbanem

Domov

Exministr průmyslu Milan Urban odchází z ČSSD

Někdejší ministr průmyslu a dlouholetý poslanec sociální demokracie Milan Urban odchází po 27 letech ze strany. Důvodem jsou změny ve vedení středočeské organizace, napsaly dnes Seznam Zprávy. Urban serveru řekl, že společně s některými kolegy z úspěšné doby ČSSD uvažuje o založení hnutí vycházejícího z tradičních sociálnědemokratických hodnot.

ČSSD

ČSSD na jihu Čech ztratila za čtyři roky téměř 85 procent voličů

Domov

Za poslední čtyři roky, tedy od minulých obecních voleb ztratila ČSSD v komunálních volbách na jihu Čech téměř 85 procent voličů. Zatímco v roce 2018 získala 259.788 hlasů, letos to bylo 38.397 hlasů. Strana opouští v řadě měst a obcí vedení radnice a mnohde se nedostala ani do zastupitelstva. Vyplývá to z informací serveru volby.cz.

Soudy, ilustrační fotografie.

Soud přerušil spor Altnerových dědiců s ČSSD, musí rozhodnout o jiné žalobě

Domov

Rozhodnutí o tom, zda bude ČSSD platit dědicům advokáta Zdeňka Altnera stamiliony korun za právní zastupování ve sporu o Lidový dům, bude muset počkat. Soudkyně Dagmar Stamidisová na dotaz ČTK odpověděla, že řízení přerušila a odročila na neurčito. Nejdříve potřebuje rozhodnout o žalobě notáře Václava Halbicha a pozůstalých po právníkovi Václavu Hájkovi, kteří chtějí do sporu vstoupit.

Ilustrační foto

ČSSD prodá Lannův palác v centru Prahy současnému nájemci Finepu

Domov

Sociální demokracie prodá za 201 milionů korun Lannův palác v centru Prahy dosavadnímu nájemci, kterým je společnost Finep. ČTK to dnes sdělila mluvčí ČSSD Jitka Pavlíková. Bývalé vládní straně, která od loňských voleb chybí ve Sněmovně, prodej podle ní umožní splatit v srpnu drtivou většinu dluhu. Na prodej dnes upozornil server Novinky.cz.

Vladimír Špidla

Domov

Do Senátu za ČSSD v Praze kandidují Špidla, Kavur a Pavlík

ČSSD vysílá do senátních voleb v obvodu Praha 11 bývalého premiéra Vladimíra Špidlu, v Praze 10 sociálního pracovníka Štěpána Kavuru a v Praze 6 vysokoškolského pedagoga Petra Pavlíka. Na tiskové konferenci to dnes kandidáti řekli novinářům. Zároveň představili svá volební témata a vyjádřili se kriticky k současné vládě, která podle nich nedostatečně řeší zejména sociální témata.

Michal Hašek

Hašek přerušil členství v ČSSD, objasnil to profesními důvody

Domov

Bývalý jihomoravský hejtman, exposlanec a bývalý místopředseda ČSSD Michal Hašek pozastavil členství ve straně. V odůvodnění zaslaném ČTK uvedl, že je to z profesních důvodů, protože buduje vlastní advokátní praxi. Dodal, že v politice nesměřuje nikam jinam.

Volební štáb hnutí ANO

Volby by vyhrálo ANO těsně před Spolu, ČSSD by se vrátila do Sněmovny

Domov

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo hnutí ANO s 27,5 procenta hlasů před koalicí Spolu tvořenou ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která by získala 26,5 procenta. Do dolní komory by se dostali také Piráti se STAN, SPD a těsně i ČSSD, která v říjnových volbách do Sněmovny kvůli zisku pod pět procent neprošla. Vyplývá to z volebního modelu, který dnes ČTK poskytla agentura Median.

Vláda Petra Fialy ve Sněmovně

Vláda podle ČSSD zatím selhává v řešení domácích problémů

Domov

Vláda Petra Fialy (ODS) musí podle sociální demokracie najít odvahu k nepopulárním krokům. Předseda ČSSD Michal Šmarda na dnešní tiskové konferenci v pražském Lidovém domě ocenil některé kroky vlády při diplomatické reakci na agresi Ruska na Ukrajině či rozhodnutí ohledně migrační vlny z Ukrajiny, kabinet však podle něj zatím selhává v řešení domácích problémů.

ČSSD

Domov

ČSSD připravuje prodej Lannova paláce, od inzerátu se ale distancuje

Předseda sociální demokracie Michal Šmarda se distancoval od inzerátu, který nabízí k prodeji Lannův palác v centru Prahy za 200 milionů korun. ČTK řekl, že ČSSD nemá s inzerátem nic společného a varoval před tím, aby na něj zájemci reagovali. Ve vyjádření pro server iDNES.cz uvedl, že o případném prodeji Lannova paláce v pátek jednalo předsednictvo strany, inzerát je ale "fejk".

Šmarda, Michal (ČSSD)

Předsedou ČSSD se na mimořádném on-line sjezdu stal Šmarda

Domov

Pod vedením Michala Šmardy se bude sociální demokracie pokoušet zastavit svůj sestup ve volebních výsledcích, který vyvrcholil říjnovým vypadnutím ze Sněmovny. Starosta Nového Města na Moravě Šmarda dnes ve volbě nového předsedy ČSSD zvítězil v prvním kole, když získal 130 z 233 hlasů delegátů. Mimořádný sjezd poté vyhověl jeho představě o nejužším vedení, do kterého se vracejí mimo jiné hejtman Pardubického kraje Martin Netolický či bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Jan Hamáček

ČSSD zažívá strmý pád, nedávno opustila Sněmovnu, končí ve vládě

Domov

Tradiční parlamentní i vládní strana ČSSD zažila v poslední době největší propad v polistopadové historii. Volby do Sněmovny letos v říjnu prohrála, když získala pouhých 4,65 procenta hlasů a nepřekročila tak zákonný pětiprocentní práh nutný pro vstup do této parlamentní komory.

Michal Šmarda (ČSSD)

Michal Šmarda bude kandidovat na post předsedy sociálních demokratů

Domov

Šestačtyřicetiletý starosta Nového Města na Moravě a bývalý místopředseda ČSSD Michal Šmarda bude kandidovat na post předsedy sociálních demokratů. ČTK řekl, že bude usilovat o to, aby byla strana demokratičtější a aby byla otevřená širší spolupráci s levicovými politickými subjekty. ČSSD bude volit nové vedení 10. prosince.

Jan Hamáček

Domov

Hamáček oznámil předsednictvu ČSSD, že rezignuje na funkci předsedy

Dosluhující vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček oznámil na dnešním jednání předsednictva ČSSD v souvislosti s volebním neúspěchem rezignaci na funkci stranického předsedy, straníci ji "vzali na vědomí". Kandidaturu do čela sociální demokracie ohlásila končící ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která je nyní místopředsedkyní strany.

ČSSD

ČSSD přijde o miliony. Musí snížit provozní náklady i počet zaměstnanců

Domov

Vedení ČSSD bude koncem října vedle ohlášené rezignace svého předsedy Jana Hamáčka probírat i hospodaření strany. Sociální demokraté, kteří se ve sněmovních volbách z minulého týdne nedostali do Sněmovny, přijdou v příštích čtyřech letech o více než 66,8 milionu korun z příjmů od státu. Statutární místopředseda ČSSD Roman Onderka ČTK napsal, že bude nutné snížit provozní náklady i počet zaměstnanců.

Jan Hamáček

Domov

OBRAZEM: Ve štábu ČSSD nebyl po volbách důvod k radosti

ČSSD zaplatila podle svého odstupujícího předsedy Jana Hamáčka volebním výsledkem část ceny za účast ve vládě. Strana podle něj tuto zkoušku, kdy skončila mimo Sněmovnu, přežije. Svého nástupce, který by ho v předsednickém křesle mohl vystřídat, Hamáček doporučovat nebude.

Jan Hamáček

Politolog Kroupa míní, že sociální demokracii poškodila účast ve vládě

Domov

Politolog Daniel Kroupa míní, že sociální demokracii poškodila účast ve vládě. Hnutí ANO podle něj sice získalo nejvíce mandátů, ale fakticky volby prohrálo, protože ztratilo koaliční potenciál. V úspěchu koalice Spolu velkou roli sehrála osobnost Petra Fialy (ODS), který působil po celou volební kampaň věrohodně, řekl ČTK Kroupa, vysokoškolský pedagog a bývalý politik.

Jana Maláčová

Maláčová neřekla, zda chce být šéfkou ČSSD. S výsledkem v Praze je spokojena

Domov

Místopředsedkyně ČSSD a dosavadní ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) nekomentovala, zda bude kandidovat na předsedkyni ČSSD. Se svým volebním výsledkem v Praze, kde vedla stranickou kandidátku, je spokojená. Podle Maláčové po vypadnutí sociálních demokratů ze Sněmovny nebudou mít obyčejní lidé v politice zastání. Obává se zdražování energií a návrhů na odklad důchodového věku či zavedení poplatků ve zdravotnictví.

Aktuálně se děje

15. července 2024 10:12

Cena kávy poroste. Kvůli počasí i EU, tvrdí výrobce

Připravované nařízení Evropské unie (EU) o odlesňování povede podle Giuseppe Lavazzy, předsedy představenstva stejnojmenné společnosti vyrábějící kávu, k růstu cen kávy v Evropě a zničí byznys tisícům zemědělců. Lavazza to řekl v rozhovoru pro britský deník The Telegraph.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy