Deník Právo dnes napsal, že ČSSD se snaží budovu v sousedství svého stranického sídla Lidového domu prodat. Podle inzerátu dostupného na webu je budova k dispozici za 200 milionů korun. Šmarda ČTK řekl, že s inzerátem nemá ČSSD nic společného a žádný nepodávala. Za vystavením inzerátu podle něj může být podvodník.

O řešení dluhů a případném prodeji paláce jednalo podle Šmardy v pátek předsednictvo strany. "Přijalo usnesení, že máme pokračovat v přípravě prodeje. Byly pro to asi dvě třetiny z přítomných členů předsednictva," řekl Šmarda portálu iDNES.cz. Palác má v pronájmu od roku 2014 společnost Pensum z holdingu Finep, která má podle Práva o koupi budovy zájem.

"Nabízíme k prodeji exkluzivní nemovitost nárožní budovu Lannův palác. V novogotickém stylu stojící na rohu ulic Hybernská (č. 9) a Havlíčkova (č. 1) naproti budově Masarykova nádraží na Novém Městě, Praha 1. Budova je po kompletní rekonstrukci ve vynikajícím stavu. Aktuálně s nájemcem společnosti Finep. Budovu možno přenechat se smlouvou na 10 let s touto společností. Nebo při vyplacení investice lze smlouvu vypovědět," píše strana v inzerátu.

Prodejem chce strana smazat největší dluh spojený s úvěrem u Fiobanky. Palác má v pronájmu od roku 2014 společnost Pensum z holdingu Finep, která má podle deníku o koupi budovy zájem. 

ČSSD ale chce oslovit i další zájemce s tím, že pokud by někdo nabídl větší částku, strana se zkusí dohodnout na řešení s nájemcem i bankou. V úvahu podle serveru přichází i přenechání nájemní smlouvy novému majiteli.