reklama

Důvodem výzvy podle iniciátorů je nedostatečná odbornost pro řešení dopravy, za kterou je náměstek zodpovědný. Dále jim vadí kontroverzní výroky, zneužívání služebních vozidel pro soukromé účely, předražené zahraniční výjezdy nebo Hollanova jízda načerno v MHD, řekl dnes na tiskové konferenci opoziční zastupitel Libor Šťástka (ODS). Petici podpořila i politická organizace Mladí konzervativci Brno.

Petici začali iniciátoři šířit dnes. Důvody k odvolání se stupňují, ODS jich v minulosti sepsala deset, uvedl Šťástka. Kromě výše uvedených důvodů je to například video kolující na internetu, jak Hollana v ukrajinském erotickém podniku bičuje žena.
 
Hollan vítá, že se ODS připojila k občanskému aktivismu, tvrdí ale, že Šťástka používá lživá či zástupná fakta. „Považuju za bizarní, že prakticky všechny argumenty pro moje odvolání pochází z nepravdivých textů na humoristické stránce "Žít z Brna", které napsal sám Šťástka," uvedl Hollan v tiskové zprávě. S kolegy podle svých slov stihl za dva roky udělat víc věcí než on za posledních deset let. Na svého kritika udeřil, že také skončily privatizace městských bytů rodinným příslušníkům. „Což za něj bylo běžné," řekl Hollan.

ODS o petici zatím s brněnskou opozicí nejednala. Šťástka však věří, že ho někteří nejen opoziční zastupitelé podpoří. Petiční aktivita má být viditelnější na začátku příštího roku, kdy bude funkční i webová stránka s elektronickou verzí petice.

Brněnští zastupitelé v listopadu dvakrát veřejně hlasovali o Hollanově odvolání, které prosadila opozice. Pro však zvedli ruku jen někteří zástupci opozice, Hollan náměstkem zůstal. „Chtěl bych však prosadit tajné hlasování. Věřím, že by se přidali i někteří zástupci koalice, kteří s jeho prací nejsou spokojeni," uvedl Šťástka.

reklama