Brno

Policie ČR, ilustrační foto

Muž, který v Brně pobodal školačku, je ve vazbě

Domov

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest.

Policie ČR, ilustrační foto

Policie vyšetřuje napadení školačky v Brně

Domov

Brněnská policie vyšetřuje středeční napadení školačky jako pokus o vraždu na dítěti mladším patnácti let. Zadrženému útočníkovi hrozí trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie zasahovala u rvačky v Brně, zranil se cizinec

Domov

Brněnská policie vyšetřuje od pátečního večera rvačku na ulici Cejl ve vyloučené lokalitě, které se přezdívá Bronx. Potyčka skončila zraněním a hospitalizací cizince a také zadržením dalších tří aktérů.

V kancelářské budově v Brně vyhrožoval muž se zbraní. (30.1.2023)

V kancelářské budově v Brně vyhrožoval muž se zbraní, policie ho zajistila

Domov

Policisté zasahují v Brně v Holandské ulici. V jedné z kancelářských budov tam vyhrožoval muž se zbraní. Policie evakuovala 200 lidí, muže zajistila. Budovu prohlíží. ČTK to řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě jsou i záchranáři, událost se obešla bez zranění. Policii asistují i strážníci.

Andrej Babiš

Domov

Na akci Babiše v Brně přišlo asi 2000 lidí, mezi příznivci a odpůrci strkanice

Zhruba 2000 lidí se dnes sešlo na Dominikánském náměstí v Brně na setkání s kandidátem na prezidenta a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. ČTK to řekla mluvčí radnice Brno-střed Kateřina Dobešová. Asi 400 bylo odpůrců, kteří měli transparenty a hlasitě hlučeli, pískali na píšťalky a zvonili zvonky ještě před příchodem Babiše.

Věznice

V kauzách manipulací s byty v Brně je z vazby propuštěno osm z devíti obviněných

Domov

Osm z devíti vazebně stíhaných lidí v kauzách manipulace s přidělováním bytů v Brně bylo dosud propuštěno z vazby. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou dnes zveřejnilo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Podle informací ČTK by měl ve vazbě stále být bývalý předseda bytové komise části Brno-střed a politik ODS Otakar Bradáč. Policisté zasahovali v Brně ve spojitosti s kauzami dvakrát loni v říjnu.

Vlaky, ilustrační fotografie.

Mostní provizorium přes Svratku v Brně funguje bez potíží, přejely desítky vlaků

Domov

Desítky vlaků už přejely po mostním provizoriu přes řeku Svratku v Brně. Začalo fungovat v pátek večer, jeho vybudování bylo nutné kvůli poškození mostu. Vše je bez problémů a jezdí se podle jízdních řádů, řekl dnes ČTK mluvčí Správy železnic Jan Nevola. Na koridoru mezi Brnem a Břeclaví a také Jihlavou byl od čtvrtka omezený provoz kvůli narušeným pilířům a klenbě.

Vlaky, ilustrační fotografie.

Přes most přes Svratku v Brně nesmí jezdit vlaky, narušili jej stavbaři

Domov

Při stavbě protipovodňových opatření v Brně porušili stavbaři podle zjištění Správy železnic (SŽ) pilíře a klenbu železničního mostu přes Svratku. Vlaky přes něj nesmí jezdit. Správa železnic bude instalovat od dnešního večera do Štědrého dne mostní provizorium, aby mohl být provoz obnoven, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SŽ Jan Nevola. Do dnešního večera je podle něj provoz po mostě možný.

Policie ČR, ilustrační foto

Domov

Podezřelou zásilku na ukrajinském konzulátu policie šetří pro obecné ohrožení

Páteční incident s podezřelou zásilkou na ukrajinském konzulátu v Brně policie zatím vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení. Vyšetřuje, kdo a proč ji poslal. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí David Chaloupka. Ukrajinský konzulát v Brně v Barvičově ulici v pátek kvůli podezřelé zásilce asi na čtyři hodiny policisté evakuovali.

Restaurace, ilustrační foto

Brněnské restaurace nabízejí svatomartinské menu, zájem ale není velký

Domov

Lidé si sice mohou vychutnat v několika brněnských restauracích svatomartinská menu s husími pokrmy, ale zájem není velký. Rezervací oslovení restauratéři mají zatím poměrně málo, řekli ČTK. Cena za menu je také poměrně vysoká, protože husy výrazně podražily a husí stehna stojí proti loňsku zhruba dvojnásobek. I kvůli tomu, že lidé chodí do restaurací méně a husí maso citelně zdražilo, je nabídka menší než bývala před epidemií koronaviru. Menu restaurace nabízejí od 11. do 13. listopadu, některé až do 17. listopadu.

Ilustrační foto

Soud po policejní razii v Brně vzal do vazby všech sedm obviněných

Domov

Městský soud dnes vzal do vazby všech sedm lidí obviněných kvůli privatizaci městských domů v Brně. Novinářům to po skončení vazebních zasedání řekla dozorující státní zástupkyně Petra Lastovecká. Jména obviněných neuvedla. Stíhané jsou i dvě právnické osoby. O návrzích na vazbu začal soud rozhodovat po poledni, končil pozdě odpoledne.

Markéta Vaňková

Domov

Primátorkou Brna se stala Vaňková, primátorem Zlína byl opět zvolen Korec, Opavy Navrátil

Zastupitelé Brna dnes na ustavujícím zasedání zvolili primátorkou Markétu Vaňkovou (ODS). Ve funkci bude druhé volební období. Prvním náměstkem se stal brněnský předseda hnutí ANO René Černý. Koalici v Brně tvoří ODS s TOP 09, hnutí ANO, KDU-ČSL se STAN a ČSSD. Primátorem Zlína se opět stal Jiří Korec z hnutí ANO. Do čela krajského města ho dnes zvolilo ustavující zastupitelstvo. Primátorem Opavy se dnes opět stal Tomáš Navrátil z vítězného hnutí ANO. Rozhodli o tom zastupitelé na ustavujícím zasedání. Navrátila podpořilo 23 zastupitelů.

Brno

V Brně podepsaly koaliční smlouvu ODS+T0P 09, ANO, KDU-ČSL+STAN a ČSSD

Domov

Zástupci ODS+TOP 09, ANO, KDU-ČSL+STAN a ČSSD dnes podepsali v Brně koaliční smlouvu. Koalice má 42 mandátů z 55. V opozici budou Piráti, SPD s Trikolorou a Moravany a také Zelení s Žít Brno. Původně měli být v koalici i Piráti, pár hodin před dnešním podpisem ale oznámili, že do ní nevstoupí kvůli zásahům policistů v Brně v posledních týdnech.

Česká pirátská strana, ilustrační fotografie.

Piráti nevstoupí do široké koalice v Brně, rozmysleli se na poslední chvíli

Domov

Piráti nevstoupí do široké koalice v Brně, rozhodli se na poslední chvíli, dnes se měla podepisovat koaliční smlouva. Lídr pirátů Marek Lahoda novinářům řekl, že poslední kapkou byla úterní policejní razie v Brně. Kauz už je příliš mnoho, řekl Lahoda s tím, že Piráti nemohou do koalice s klidným svědomím vstoupit. Své rozhodnutí už oznámili ostatním stranám, které stále mají pohodlnou většinu.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie zasahuje na brněnském magistrátu, je na bytovém odboru a u Hladíka

Domov

Policie dnes zasahuje na brněnském magistrátu, na radnici městské části Brno-sever i Brno-Černovice, v Pískovně Černovice a u jednatele pískovny Jiřího Hasoně (KDU-ČSL). Na magistrátu zasahují na bytovém odboru na Malinovského náměstí, řekla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Na Dominikánském náměstí jsou v kanceláři u primátorčina náměstka Petra Hladíka (KDU-ČSL), který je kandidátem na funkci ministra životního prostředí.

Brno

Teplárny Brno zdraží od listopadu teplo na dvojnásobek

Byznys

Teplárny Brno, které zásobují teplem většinu Brna, zdraží od listopadu teplo pro své odběratele o 888 korun na gigajoule (GJ), tedy na 1672 korun za GJ včetně DPH. Průměrná domácnost se spotřebou tepla 20 GJ za rok zaplatí měsíčně asi o 1500 korun víc. Vedení tepláren to dnes řeklo novinářům.

Brno

V Brně by mohla vzniknout koalice ODS s TOP 09, ANO, lidovci, Piráty a ČSSD

Domov

Vítězná ODS s TOP 09 chce v Brně vytvořit širokou koalici s ANO, KDU-ČSL se STAN, Piráty i ČSSD. Novinářům to dnes řekla primátorka Brna a jednička ODS s TOP 09 Markéta Vaňková (ODS), která by měla zůstat v čele radnice. Širokou koalici zdůvodnila těžkým obdobím v souvislosti s ekonomikou, válkou i covidovou pandemií. V pondělí se chce se zástupci stran setkat, aby se strany vyjádřily k jejímu návrhu.

Policie hlídá fotbalové fanoušky

Domov

Strážníci v Brně zasahovali u potyčky fanoušků Zbrojovky a Sparty

Brněnští strážníci dnes večer zasahovali u konfliktu fanoušků fotbalové Zbrojovky Brno a Sparty Praha v Berkově ulici nedaleko stadionu. Tři fanoušci jsou zranění, podle strážníků jde o příznivce hostujícího celku. Strážníci k nim kvůli podezřením na zlomeniny přivolali zdravotníky, oznámil novinářům mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Brno

Policisté zadrželi osm lidí kvůli přidělování městských bytů v Brně

Domov

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi osm lidí kvůli podezření z páchání trestné činnosti při přidělování městských bytů a nebytových prostor v Brně. Aktuálně dělají domovní prohlídky na základě soudních příkazů, uvedlo dnes ráno na webu Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Státní zástupkyně si vyhradila poskytování informací v této věci.

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy