Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Velký zátah na dlužníky: Při exekuci byly zabaveny věci za desítky milionů korun

CZK
CZK
Foto: Reprofoto ČT

Praha - Při exekuční akci zabavila finanční správa dlužníkům majetek za více než 45 milionů korun. Mezi zabavenými věcmi bylo například 37 aut včetně luxusního Rolls-Royce Ghost za šest milionů korun.

Šlo o akci zaměřenou na lidi, kteří dluží státu desítky milionů korun, a to zejména na dani z přidané hodnoty. Týkala se hlavně Prahy a okolí. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí finanční správy Petra Petlachová.

Při exekucích byla zabavena finanční hotovost přes tři miliony korun, 37 aut v hodnotě přes 39 milionů korun, stroje a nářadí za více než tři miliony korun.

"Pokud daňové nedoplatky dlužníci neuhradí, budou zabavené věci prodány v dražbě," uvedla Petlachová. Podle Petlachové exekuční akce navázala na dřívější, které jen v Praze vynesly přes 200 milionů korun.

Témata:  exekuce dlužníci

Související

Aktuálně se děje

26. července 2025 9:07

Další soud mezi Hanychovou a Soukupem. Tentokrát nejde o Rozárku

Agáta Hanychová a Jaromír Soukup se nerozešli zrovna v dobrém, proto ostatně vedou spor ohledně péče o společnou dceru Rozárku. V červenci se ale otevřela u soudu další kauza. Možná by ale nemusela mít dlouhého trvání. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Evropská unie

Komentář

EU si chce navýšit příjmy o více než 1000 miliard korun ročně. Čechům by kvůli tomu zdražil život

Evropská unie se Čechům v příštích letech dramaticky prodraží. Takže vlastně historicky vůbec poprvé vážně vyvstává otázka, jak dlouho ještě členství v EU zůstane pro Česko účetně plusové. Zatím tomu tak ještě je. Vždyť letos v prvním pololetí Česko do bruselské kasy odvedlo o 24 miliard méně, než z ní získalo. Zlomový však může být už tento týden navržený rozpočet EU na období let 2028 až 2034, ale i roky předtím, 2026 a 2027.