reklama

Po Kalouskově výzvě ODS uvedla, že o bloku pravicových stran je připravena diskutovat. "Bavili jsme se s řadou politických subjektů od středu doprava o nějaké formě spolupráce. Žádná dohoda nevznikla a za sebe musím říct, že jsem k tomu skeptický. Například i z toho důvodu, že ve chvíli, kdy ke spojení Miroslav Kalousek vyzval, tak souběžně končila dlouhodobá spolupráce mezi TOP 09 a Starosty," vysvětloval pro server Fiala.

Není prý přesvědčen, že dojde k nějakému významnějšímu spojení stran od středu doprava do volebního bloku. "Momentálně v tom nevidím žádnou velkou přidanou hodnotu. Pokud mám mluvit za ODS, my nad sebou žádný deštník vytvářet nebudeme, půjdeme do voleb jako ODS. Nemohu vyloučit, že nabídneme některá místa na svých kandidátkách reprezentantům třeba některých menších pravicových stran, ale to je tak všechno.

Za ODS proto vyloučil, že by k podobnému spojení došlo. "Chceme občanům nabízet konkrétní realistický program, poctivou politiku pro tuto zemi. Ne se spojovat jenom proto, že tu je nějaký politický soupeř, kterého se všichni bojí. To by nebyl dobrý motiv pro integraci pravice," dodal Fiala.

reklama