Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Společnost REWE provozující Billu musí zaplatit pokutu 24 milionu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Brno - Německá společnost REWE Zentralfinanz, která provozuje například prodejny Billa, musí zaplatit pokutu 23,89 milionu. Trest dnes potvrdil Nejvyšší správní soud (NSS).

Firma nedodržela závazky z roku 2008, jimiž Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podmínil její fúzi se společností PLUS DISCOUNT. Pokutu firma dostala v roce 2013. Loni v lednu ji potvrdil Krajský soud v Brně, rozsudek Nejvyššího správního soudu je z konce prosince 2016.

Antimonopolní úřad ve správním řízení v roce 2008 zjistil, že na některých místních trzích by toto spojení mohlo narušit hospodářskou soutěž. Proto společnost REWE nabídla závazky, tedy prodej čtyř obchodů v dotčených regionech. ÚOHS je považoval za dostatečné a fúzi povolil. Prodejny měly být prodány do jednoho roku od vydání rozhodnutí, což se nestalo.

REWE několikrát požádala o odklad a přehodnocení závazků na prodej pouze dvou supermarketů. Úřad firmě částečně vyhověl, nicméně ani upravené závazky společnost nesplnila. Předem určené prodejny v Domažlicích a Trutnově neprodala.

REWE koupila diskonty Plus od společnosti Tengelmann počátkem roku 2008 za 255 milionů eur. Firma již dříve koupila také obchody odcházející Delvity.

Témata:  REWE Zentralfinanz ÚOHS Nejvyšší správní soud (NSS) Billa

Aktuálně se děje

6. září 2025 17:39

Odkud pozorovat zatmění Měsíce? Úkaz si nenechá ujít téměř celý svět

Nadcházející víkend bude pro mnohé pozorovatele oblohy příležitostí k úžasné podívané. Dojde totiž k zatmění Měsíce, které ho promění v rudý Měsíc. Kromě toho dosáhne svého vrcholu také zářící úplněk. Zatmění Měsíce bude viditelné v Evropě, Africe, Asii a Austrálii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy