Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté, kteří pochybili v případu vražedkyně z Tesca, zůstanou ve vazbě

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Dva policisté jsou obviněni ze zneužití pravomoci úřední osoby kvůli zákroku proti ženě, jež o dva týdny později zabila zákaznici na pražském Smíchově. Přesto zůstanou ve službě.

GIBS policisty obvinila kvůli incidentu, který se stal 5. července v kavárně na Újezdu v Praze 1. Žena (33) tam tehdy na toaletách napadla jí neznámou zákaznici, škrtila ji tričkem. Útočnice byla převezena na psychiatrii v Bohnicích, lékaři ale o útoku informace nedostali. Někdejší zdravotní sestra a pozdější sanitářka zabíjela o dva týdny později, v den propuštění z léčebny.

Policistům hrozí až pětiletý trest a zákaz činnosti, podle GIBS nesplnili svou povinnost a nepostupovali v souladu s trestním řádem. Na zastavení řízení upozornila dnešní Mladá fronta Dnes.

"Služební funkcionář po důkladném seznámení se spisovým materiálem GIBS rozhodl o zastavení řízení ve věcech služebního poměru zproštění výkonu služby, neboť provedeným šetřením nebyly zjištěny obligatorní důvody ke zproštění výkonu služby dotčených policistů," sdělila mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Témata:  Policie ČR vražda v Tescu

Související

Aktuálně se děje

9:41

"Třeba jednou." Karel Gott si přál, aby manželka nezůstala sama

Ivana Gottová v pondělí samozřejmě nezapomněla na nedožité 86. narozeniny Karla Gotta a poslala manželovi vzkaz do nebe. Vdova při té příležitosti odhalila, že nejslavnější český zpěvák jí rozhodně nezatrhl jakékoliv další vztahy s muži. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy