reklama

Informoval o tom server Týden.cz. Centrum bude sídlit v pražských Vysočanech a dává si za cíl předstihnout v počtu citací a úspěšnosti na sociálních sítích Knihovnu Václava Havla.

Institut bude spolupracovat s ODS a díky příspěvkům má už zajištěny peníze zhruba na dva roky provozu. "Máme princip, že nebereme státní peníze a peníze z ciziny. Tím se odlišujeme od řady českých neziskových subjektů," řekl Týdnu Klaus. Ze svého centra chce udělat "jedničku mezi českými think-tanky".

Syn bývalého prezidenta Václava Klause řekl, že centrum založil mimo jiné proto, že dlouhodobě zaznamenával velký ohlas na své články v médiích. "Založili jsme sice malinkou instituci, která ale může napáchat poměrně hodně dobra. Uživím tu zatím dva a půl člověka, uvidíme, jak se nám to podaří rozjet," uvedl.

Odmítl, že by se jeho organizace měla podobat Institutu Václava Klause, který vznikl kolem exprezidenta. "My nechceme dělat konference, kam přijde vždy stejných padesát lidí a pak se z toho udělá sborníček," uvedl. Naopak chce hodně působit na webu a sociálních sítích. "Zatím asi největší dopad z hlediska citací a 'lajků' na facebooku má Knihovna Václava Havla, takže bychom ji rádi překonali," řekl.

reklama